تیتر امروز

گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.

«قصه شمرون» در جشنواره فیلم مراکش

فیلم «قصه شمرون» به کارگردانی عماد آل ابراهیم دهکردی به عنوان یکی از ۱۴ فیلم بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم مراکش انتخاب شد.

کد خبر: ۱۳۸۷۵۷
۱۱:۵۴ - ۲۳ مهر ۱۴۰۱

«قصه شمرون» در جشنواره فیلم مراکش

دیدارنیوز: نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ نوامبر (۲۰ تا ۲۸ آبان) برگزار می‌شود و در مجموع میزبان نمایش ۷۶ فیلم از ۳۳ کشور جهان در بخش‌های مختلف رقابتی، نمایش‌های ویژه، سینمای مراکش، سینمای برای مخاطبان جوان و ... خواهد بود.

در بخش مسابقه اصلی این رویداد سینمایی نیز ۱۴ فیلم به رقابت خواهند پرداخت که ۱۰ فیلم نخستین نمایش جهانی خود را تجربه خواهند کرد و فیلم «قصه شمرون» ساخته عماد آل ابراهیم دهکردی نماینده سینمای ایران در این بخش خواهد بود.

فیلم‌هایی از فرانسه، پرتغال، سوئیس، سوریه، تونس، برزیل، مکزیک، استرالیا، کانادا، اندونزی و ترکیه نیز در بخش مسابقه اصلی جشنواره به نمایش گذاشته می‌شوند.

در خلاصه داستان فیلم «قصه شمرون» آمده است: ایمان و برادر کوچکترش پایار با پدرشان زندگی می‌کنند. ایمان پس از مرگ مادرشان به دنبال راهی برای رهایی از یک زندگی ریشه کن شده است. او به لطف ارتباطاتش کسب و کاری را برای کسب سود سریع راه اندازی می‌کند. چیزی که در ابتدا فرصتی برای شروعی جدید به نظر می‌رسد به چرخه‌ای پیچیده تبدیل می‌شود که بر سرنوشت خانواده تأثیر می‌گذارد.

فیلم «خرس نیست» ساخته جعفر پناهی نیز در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره مراکش به نمایش گذاشته می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی