تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

لالیگا همچنان در دستان ژاوی

تیم بارسلونا با پیروزی دشوار برابر سلتاویگو در صدر جدول لالیگا قرار گرفت و به این ترتیب برای تقابل حساس و بزرگ با رئال مادرید در ال‌کلاسیکو آماده شد.

کد خبر: ۱۳۸۴۸۳
۰۸:۲۰ - ۱۸ مهر ۱۴۰۱

لالیگا همچنان در دستان ژاوی

دیدارنیوز: تیم بارسلونا با پیروزی ۱-۰ مقابل سلتاویگو، بار دیگر به صدر جدول لالیگا صعود کرد.

بارسلونا در ادامه روند خوبش موفق شد در خانه مقابل سلتاویگو با یک گل به برتری برسد و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به رئال، در صدر جدول لالیگا قرار بگیرد.

بارسا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۷ بود که روی ارسال خطرناک جوردی آلبا، این رافینیا بود که صاحب موقعیت شد، اما نتوانست از این فرصت استفاده کند.

سه دقیقه بعد، روی یک ضربه آزاد، بار دیگر روی پاس آلبا، رافینیا با یک شوت محکم شانس خود را امتحان کرد، اما آگوستین مارچسین، دروازه بان سلتا، با یک واکنش خوب توپ را به بیرون زد. در دقیقه ۱۱، روی یک ارسال بلند، روبرت لواندوفسکی صاحب موقعیت شد، اما ضربه سر او هم راهی به چهارچوب دروازه حریف پیدا نکرد.

فشار حملات میزبان ادامه داشت و در دقیقه ۱۴، روی پاس سرخیو بوسکتس، این فران تورس بود که صاحب موقعیت شد، اما ضربه او را مارچسین برگشت داشت و رافینیا هم نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند. حملات بارسا سرانجام در دقیقه ۱۷ نتیجه داد و این تیم به گل رسید. روی پاس عالی گاوی بود که پدری صاحب موقعیت شد و از فاصله‌ای نزدیک دروازه را باز کرد و بارسا را پیش انداخت.

بعد از این گل بازی متعادل‌تر دنبال شد و تیم میهمان هم پیش کشید و در دقیقه ۳۳ بود که روی یک ضدحمله، لارسن صاحب موقعیت شد، اما شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه بارسا به بیرون رفت. در دقایق پایانی نیمه اول حملات دو تیم ادامه داشت، اما در نهایت موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد نشد و بارسا با برتری ۱-۰ به رختکن رفت.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد شود، سپری شد.

لالیگا همچنان در دستان ژاوی

در ادامه ژاوی دست به سه تغییر زد و آنسو فاتی، دی‌یونگ و عثمان دمبله را به جای تورس، پدری و رافینیا به زمین فرستاد. اما این سلتا بود که حملات خطرناک تری داشت و در دقیقه ۶۹ توسط لارسن به گل رسید، ولی داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت.

هرچه به دقایق پایانی نزدیک می‌شدیم، فشار حملات سلتا بیشتر می‌شد و در دقیقه ۸۴، این تیم صاحب دو فرصت پیاپی شد، اما ضربات بلتران و هوگو مایو راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد.

فشار بازیکنان میهمان برای رسیدن به گل تساوی تا آخرین ثانیه‌های ادامه داشت، اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد و بازی با همان یک گل به سود بارسا به پایان رسید.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی