تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

تجاوز نظامی روسیه؛ پوتین معاهدات الحاق ۴ منطقه از اوکراین را امضا کرد

با وجود هشدارهای غرب به مسکو بابت تجاوز و اشغالگری روس‌ها در اوکراین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه معاهدات الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد.

کد خبر: ۱۳۸۳۰۱
۱۲:۵۸ - ۱۳ مهر ۱۴۰۱

تجاوز نظامی روسیه؛ پوتین معاهدات الحاق ۴ منطقه از اوکراین را امضا کرد

دیدارنیوز: ولادیمیر پوتین امروز چهارشنبه قوانین فدرالی را به امضا رساند که توافقنامه‌های الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا به روسیه را تصویب کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه همچنین قوانین قانون اساسی فدرال در مورد پذیرش این چهار منطقه به روسیه و تشکیل مباحث جدید فدراسیون روسیه را امضا کرد.

اسناد مرتبط با این تحولات در پرتال رسمی اطلاع‌رسانی حقوقی دولت روسیه منتشر شد. ولادیمیر پوتین همچنین سرپرست‌های موقتی را برای این مناطق تعیین کرد تا کنترل را تا زمانی که روسای جدید از طریق قوانین روسیه انتخاب شوند، به دست بگیرند.

روسیه پس از برگزاری رفراندوم‌هایی که طی چند روز از ۲۳ سپتامبر انجام داد، آن مناطق ذکر شده را به خاک خود ضمیمه کرد؛ رفراندوم‌هایی که کی‌یف و دولت‌های غربی به عنوان امری غیرقانونی و اجباری محکوم کردند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه الحاق آن‌ها را جمعه گذشته اعلام کرده بود. او همچنین به دفاع از این اراضی "جدید" با هر ابزاری متعهد شده و به کی‌یف و غرب نسبت به حمله به آن‌ها هشدار داد.

ولادیمیر پوتین در مراسم ویژه ضمیمه کردن این چهار منطقه اوکراین به خاک کشورش ضمن حمایت از این رخداد آن را نتیجه "انتخاب مردم" این مناطق دانست و گفته بود: مردم جمهوری خلق دونتسک، جمهوری خلق لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برای همیشه شهروندان روسیه شده‌اند. ما با هر ابزاری که در اختیار داریم از سرزمینمان محافظت خواهیم کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه سپس از کی‌یف خواست تا به میز مذاکره بازگردد، اما ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین تصریح کرد که کشورش "آماده گفتگو با روسیه است، اما با یک رئیس‌جمهور دیگر نه پوتین. "

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی