تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

درخواست اژه‌ای برای رسیدگی سریع به پرونده جان‌باختگان حوادث اخیر

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه پس از ناآرامی‌های چند هفته گذشته در ایران به دلیل فوت مهسا امینی در گشت ارشاد تهران، خواستار رسیدگی سریع به پرونده جان‌باختگان حوادث اخیر شد.

کد خبر: ۱۳۸۱۹۳
۱۲:۰۵ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱

درخواست اژه‌ای برای رسیدگی سریع به پرونده جان‌باختگان حوادث اخیر

دیدارنیوز: رئیس قوه قضائیه گفت: در جریان اغتشاشات اخیر برخی نیرو‌های امنیتی، انتظامی، بسیجی و مردم جان باخته‌اند که پرونده‌هایی تشکیل شده است و ضرورت دارد که این پرونده‌ها با قید فوریت رسیدگی و ضاربان آن‌ها شناسایی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست شورای عالی قضایی با اشاره به حوادث و ناآرامی‌های اخیر گفت: اعتراض یک کنش در مقابل حرف، قول یا تصمیمی است که دیگران به هر دلیلی با آن مخالف هستند که براساس اصل ۲۷ قانون اساسی پذیرفتنی است.

وی گفت: اگر اعتراض با آشوب، اغتشاش و غارت اموال عمومی و مردم همراه شد، اگر اعتراض با فحاشی، آتش زدن اموال مردم، ایجاد ناامنی و کشتار مردم همراه شد، دیگر اعتراض نیست و با چنین رفتار‌های هنجارشکنانه‌ای برخورد جدی خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: در جریان اغتشاشات اخیر برخی نیرو‌های امنیتی، انتظامی، بسیجی و مردم جان باخته‌اند که پرونده‌هایی تشکیل شده است و ضرورت دارد که این پرونده‌ها با قید فوریت رسیدگی و ضاربان آن‌ها شناسایی شوند.

وی افزود: بخشنامه‌ای هم در روز‌های اخیر توسط دادستان کل کشور برای رسیدگی به پرونده افرادی که در جریان اغتشاشات دستگیر می‌شوند صادر شده که ضرورت دارد، رسیدگی‌ها با جدیت ادامه پیدا کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی