تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

«جویندگان طلا» در تلویزیون

اولین قسمت از فصل هشتم مستند «جویندگان طلا» به کارگردانی تام وایت ورث یکشنبه ۱۰ مهرماه ۱۰ دقیقه بامداد از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

کد خبر: ۱۳۸۱۰۲
۱۷:۱۷ - ۰۹ مهر ۱۴۰۱

«جویندگان طلا» در تلویزیون

دیدارنیوز: مستند «جویندگان طلا» محصول ۲۰۱۸ آمریکا در ژانر ماجراجویی و مهیج است که در ۲۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

«جویندگان طلا» مستندی درباره سه گروه جوینده طلاست که هر کدام منطقه‌ای را برای جستجوی طلا انتخاب می‌کنند. طی این جستجو اتفاقات زیادی برای این سه گروه رخ می‌دهد و در پایان مقدار طلای استخراج شده ملاک رقابت بین آنهاست.

جستجوی طلا در کلوندایک (The Klondike Gold Rush) به مهاجرت ۱۰۰ هزار جستجوگر طلا به منطقه کلوندایک قلمروی یوکان واقع در ناحیه‌ی شمال غربی کانادا طی سال‌های ۱۸۹۶ تا ۱۸۹۹ می‌پردازد. هنگامیکه یک سال بعد در تاریخ ۱۶ آگوست ۱۸۹۶، خبر مربوط به کشف طلا توسط معدنچیان آن ناحیه به شهر سیاتل واقع در ایالت سن فرانسیسکو رسید، هجوم ناگهانی جستجوگران طلا به آن منطقه را در پی داشت.

برخی از آن‌ها ثروتمند شدند، اما تلاش‌های بسیاری از آن‌ها بی‌نتیجه ماند. جستجوی طلا در کلوندایک در سال ۱۸۹۹ و پس از کشف طلا در شهر نوم واقع در ایالت آلاسکا به پایان رسید و مهاجرت جستجوگران از شهر کلوندایک را در پی داشت.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی