تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

کد خبر: ۱۳۸۰۶۴
۱۹:۴۸ - ۰۸ مهر ۱۴۰۱

علیرضا فغانی

دیدارنیوز ـ شقایق آسیایی: علیرضا فغانی داور بین المللی ایران که در صورت حضور در رقابت‌های جام جهانی قطر، سومین تجربه قضاوتش در بالاترین سطح فوتبال دنیا را تجربه می‌کند، یکی از پرافتخارترین‌های ایران از جهت حضور در جام جهانی است و هیچ یک از چهره‌های فوتبال ایران چنین رکوردی ندارند. اما در میان تعجب طرفداران فوتبال او در روز‌های اخیر از لیست الیت  داوران ایرانی خط خورده و این موضوع جنجال زیادی به پا کرده است.

علیرضا فغانی که دو سالی است که از ایران مهاجرت کرده و بیشتر در استرالیا زندگی می‌کند، در این مدت هرگز رابطه‌اش با فدراسیون فوتبال را قطع نکرده و حتی به تازگی نیز در لیگ برتر بازی نساجی را سوت زد. با این شرایط خیلی بعید بود که نام علیرضا فغانی در لیست الیت داوران فوتبال ایران نباشد، ولی زمانی که خروجی این لیست روی سایت فدراسیون قرار گرفت با کمال تعجب دیدیم  که اسم فغانی در بین داوران ایرانی نیست. با توجه به اینکه شرایط سنی قضاوت نیز برداشته شده است پس سن فغانی هم نباید تاثیری در این تصمیم گیری داشته باشد.

البته این لیست که برای سال ۲۰۲۳ به فدراسیون جهانی اعلام شده تاثیری روی قضاوت داوران جام جهانی ندارد و به عنوان داور ایرانی به جام جهانی قطر خواهد رفت.

مسئله مهم درباره آینده قضاوت این داور برجسته ایران است. توجیهات خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران در این مورد قانع کننده نیست. او یکبار شرایط سنی را ملاک قرار می‌دهد و بار دیگر مهاجرت او را دلیل اصلی عنوان می‌کند.

خداداد افشاریان در این مورد می‌گوید: فغانی داور ما نیست! به خاطر جام جهانی تمام کشور و فدراسیون مصمم شدند به دلیل اعتبار ما، او در لیست باشد؛ الان که جام جهانی تمام شده نمی‌توانیم به خاطر او روی نام  داوران داخلی خط بزنیم.

با توجه به مهاجرت فغانی به استرالیا پیگیر شدیم ببینیم که آیا او می‌تواند از طریق سهمیه داوران استرالیایی به کار خودش ادامه دهد و در جام ملت‌های  آسیایی ۲۰۲۳ قضاوت کند؟ ولی بر اساس قوانین استرالیا فغانی نمی‌تواند تا ۵ سال که شهروندی‌اش را بگیرد، در لیست الیت داوران استرالیا قرار بگیرد.

در هر صورت به دلیل جوانگرایی در داوری ایران یا شاید تنبیه به دلیل حمایت از اتفاقات اخیر یا هر اسمی که روی آن بگذاریم با شرایط فعلی جام جهانی قطر را باید آخرین قضاوت‌های فغانی زیر پرچم ایران در عرصه بین المللی بدانیم.

او امروز با انتشار پستی در اینستاگرام خودش گفت: همیشه آخرش خوب است. اگر هنوز خوب نیست یعنی آخرش نرسیده است، پس ادامه بده...

او در ادامه این پست هم عنوان کرده تمام تمرکز من و کمک‌هایم روی آمادگی جسمانی برای حضور در رقابت‌های قطر است. امیدوارم تصمیمات اخیر نیز با توجه به توانایی و استعداد همکاران جوانترم باعث شکوفایی بیشتر داوران ما شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی