تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ تلفات به ۶۰۰۰ نفر رسید

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

هشتگ «مهسا امینی» از ۸۵ میلیون توییت عبور کرد

موج حمایت از زنان و دختران ایرانی و خشم نسبت به فوت مهسا امینی در گشت ارشاد تهران همچنان ادامه دارد و هشتگ «مهسا امینی» در شبکه فیلترشده توییتر، از رکورد کم‌سابقه ۸۵ میلیون توییت عبور کرده است.

کد خبر: ۱۳۷۸۸۵
۱۴:۲۶ - ۰۳ مهر ۱۴۰۱

هشتگ «مهسا امینی» از ۸۵ میلیون توییت عبور کرد

دیدارنیوز: یک هفته پس از درگذشت شوک‌آور و تاسف‌بار مهسا امینی در گشت ارشاد تهران، اعتراض‌ها به عملکرد گشت ارشاد همچنان ادامه دارد و مردم ایران با وجود محدودیت‌های شدید و قطعی اینترنت در روزهای اخیر، در توییتر همراه با کاربران خارجی نام این دختر کردستانی را زنده نگه داشته‌اند.

سایت زومیت که به اخبار روز فناوری، اینترنت و .. می‌پردازد، امروز اعلام کرد هشتگ مهسا امینی در شبکه توییتر از مرز ۸۵ میلیون توییت عبور کرده است.

هشتگ «مهسا امینی» از ۸۵ میلیون توییت عبور کرد

پس از درگذشت مهسا امینی، در کردستان، تهران و سایر شهرهای ایران و همچنین با حضور ایرانیان در کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، یونان، ترکیه و .. تجمعات اعتراضی شکل گرفت و مردم خواستار روشن شدن شفاف و سریع ابعاد این حادثه شدند. سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در سفرش به نیویورک با پرسش‌هایی درباره فوت مهسا امینی مواجه شد و در پاسخ اعلام کرد که خودش دستور پیگیری این فاجعه را به مسوولان داده است.

این اتفاق تلخ با موجی از خشم ورزشکاران ملی، هنرمندان، فعالان سیاسی و اجتماعی همراه شده و آنها خواستار رعایت حقوق زنان در ایران و عدم خشونت برای استفاده از حجاب شده‌اند.

یک هفته پس از فوت مهسا امینی، همچنان اینترنت همراه و ثابت در ایران با محدودیت‌های شدید و قطعی‌ها همراه است و شبکه‌های اجتماعی یکی پس از دیگری فیلتر می‌شوند. بنا به گفته برخی مقامات سیاسی دولت رئیسی، پس از آرام شدن اعتراضات سراسری قرار است دوباره محدودیت‌ها برداشته شود؛ اتفاقی که هنوز رخ نداده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی