تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.

«جشن شکوفه‌ها» برای ۱.۵ میلیون کلاس اولی

معصومه نجفی پازوکی، سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد جشن شکوفه‌ها فردا پنج شنبه، ۳۱ شهریورماه برای کلاس اولی‌ها در سراسر کشور برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۳۷۷۱۱
۰۸:۱۷ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱

«جشن شکوفه‌ها» برای ۱.۵ میلیون کلاس اولی

دیدارنیوز: سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه جشن شکوفه‌ها فردا، پنج شنبه، ۳۱ شهریورماه برای کلاس اولی‌ها در سراسر کشور برگزار می‌شود گفت: تلاش می‌کنیم با توجه به قرار گرفتن جشن شکوفه‌ها بین اربعین حسینی و مناسبت‌های دهه آخر ماه صفر، فضایی توام با نشاط معنوی فراهم کنیم.

معصومه نجفی پازوکی، درباره تمهیدات درنظر گرفته شده برای تقویت کیفیت آموزش به ویژه برای کلاس سومی‌ها که دوسال اول تحصیلشان را در دوران کرونا و به صورت مجازی گذرانده‌اند اظهار کرد: معتقدم باید طرح جبران و تثبیت یادگیری طی سال تحصیلی ادامه یابد.

وی افزود: البته دانش آموزان پس از ۱۴ فروردین ماهِ امسال مدتی را به مدرسه آمدند و ارتباطی میان آن‌ها با مدرسه برقرار شد. در واقع یک مانور بازگشایی پس از ۱۴ فروردین داشتیم، درست است که همه دانش آموزان به مدرسه نیامدند، اما یک آمادگی ایجاد شد تا اکنون نیز برای شروع سال تحصیلی مشکل حادی نداشته‌ایم.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش‌ها به مدت دو سال غیرحضوری بوده و طبیعتا کیفیت آموزش پایین آمده است گفت: طرح جبران و تثبیت یادگیری در تابستان اجرا شد، اما خب همه دانش آموزان پوشش داده نشدند و این طرح باید در طول سال تحصیلی ادامه یابد. اکنون که معلم سرکلاس درس است می‌تواند به خوبی امر شناسایی را انجام دهد که کدام دانش آموزانش نیاز فوری و جدی دارند.

نجفی افزود: وقتی دوره تثبیت در طول سال برگزار شود، به علت اینکه دانش آموز در مدرسه حاضر است، می‌شود کیفیت کار را بالاتر برد. تابستان تجربه‌ای برای شروع کار بود.

وی با اشاره به اینکه براساس آمار و گزارشات شفاهی که از استان‌ها گرفتیم، وضعیت دانش آموزان حاضر در دوره تابستانی بهتر شده و یک سطح بالاتر رفته است اظهار کرد: دوره تثبیت، دوره مفیدی بوده و همین که دوره‌ها اجباری و الزامی نبود، اما خانواده‌ها پای کار آمدند و فرزندشان را در تابستان به سرکلاس آوردند نشان می‌دهد برگزاری این دوره‌ها لازم و اثرگذار بوده است.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: استمرار این دوره‌ها در سال تحصیلی پیش رو و شناسایی دقیق وضع موجود می‌تواند کمک کننده باشد. ما بودجه کیفیت بخشی داریم که این مسیر را بتوانیم ادامه دهیم.

نجفی آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در دوره ابتدایی را اعلام کرد و گفت: تا روز گذشته هشت میلیون و ۷۰۴ هزار و ۳۲۱ دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام کرده اند که از این میزان یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۹۰۷ نفر کلاس اولی هستند. این درحالی است که سال گذشته حدود هشت میلیون دانش آموز ابتدایی داشتیم، ولی امسال به حدود ۹ میلیون رسیده است.

وی با اعلام اینکه جشن شکوفه‌ها فردا، پنج شنبه، ۳۱ شهریورماه برای کلاس اولی‌ها در سراسر کشور برگزار می‌شود گفت: تلاش می‌کنیم با توجه به قرار گرفتن جشن شکوفه‌ها بین اربعین حسینی و مناسبت‌های دهه آخر ماه صفر، فضایی توام با نشاط معنوی فراهم کنیم.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: پیش بینی کردیم موکب نقاشی، شعرخوانی و بازی‌های آموزشی داشته باشیم که بچه‌ها در فضای راحت تری بتواند سال تحصیلی را شروع کنند.

به گفته نجفی برای امسال با چالش معلم مواجه بودیم، اما با تمهیدات انجام شده کلاس بدون معلم در وره ابتدایی نخواهیم داشت.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی