تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

وحیدی: گزارشی درباره ضرب و شتم «مهسا امینی» ارائه نشده است

پس از درگذشت تاسف‌بار مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد تهران، احمد وحیدی وزیر کشور گفته گزارشی درباره ضرب و شتم «مهسا امینی» ارائه نشده است.

کد خبر: ۱۳۷۴۷۹
۰۸:۲۹ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۱

وحیدی: گزارشی درباره ضرب و شتم «مهسا امینی» ارائه نشده

دیدارنیوز: وزیر کشور گفت: تاکنون گزارشی از ضرب و شتم مهسا امینی از سوی دستگاه‌های نظارتی به ما ارائه نشده است.

احمد وحیدی درباره آخرین تحقیقات انجام شده درباره دلیل فوت مهسا امینی اظهار کرد: تاکنون هیچ ضرب و شتمی از سوی دستگاه‌های نظارتی به ما گزارش نشده است. ما روی این مسأله حساس بودیم. البته ماموران وسیله‌ای هم برای ضرب و شتم همراه ندارند. آن‌ها (ماموران گشت ارشاد) باتوم و وسیله‌ای ندارند. آن‌ها تعدادی خانم از پرسنل رسمی فراجا هستند.

وی افزود: مسأله دیگر این بود که آیا آن خانم به موقع منتقل شده است؟ که در گزارش‌ها آمده است پزشک آن محل بلافاصله آمده و اورژانس هم با فاصله بسیار کمی حضور پیدا کرده است. سعی می‌شود او را در محل احیا کنند و بلافاصله هم به بیمارستان نزدیکی منتقل می‌کنند که پزشکان خوبی دارد. کار درمان طبق روال و به سرعت انجام شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه پزشکی قانونی در حال انجام بررسی‌های دقیق و همه جانبه است، افزود: ما منتظر جمع بندی و نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم. بررسی پزشکی قانونی با دفن مهسا امینی تضادی ندارد. پزشکی قانونی نمونه‌های لازم را برداشته و سپس اجازه دفن داده است.

وحیدی همچنین با بیان اینکه سایر تحقیقات هم در حال انجام است و این موضوع به صورت جدی و با دقت پیگیری می‌شود، گفت: همه از این اتفاق متاسف و متاثر هستند. ظاهراً خانم مهسا امینی مشکلات جسمی قبلی هم داشته و در پنج سالگی روی مغزش عمل جراحی انجام شده است. البته تا گزارش‌ها تکمیل نشده نمی‌توان اظهار نظر کرد. دلایل پزشکی فوت باید به دست ما برسد.

وزیر کشور ادامه داد: کاری که انجام شده (گشت ارشاد) براساس رویه قانونی انجام بوده است و اصل کار مسأله‌ای ندارد. الان در حال بررسی هستیم که آیا تخلفی در انجام این کار انجام شده است یا نه. باید منتظر تکمیل گزارش‌ها باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه با خانواده مهسا امینی، شاهدان و سایر افراد صحبت خواهیم کرد، گفت: خانواده او مشغول مراسم دفن بودند. نباید بر تألمات روحی این خانواده با طرح مسایل غیرواقعی بیفزاییم. اتفاق تاسف باری رخ داده و نباید آن خانواده را دچار آزار بیشتر کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی