تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

مذاکرات وین؛ رابرت مالی به کنگره می‌رود

یک وبگاه خبری-تحلیلی گزارش داد که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است امروز (چهارشنبه) در جلسه‌ای با اعضای کنگره آمریکا توضیحاتی درباره وضعیت مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ارائه دهد.

کد خبر: ۱۳۷۳۳۲
۱۰:۵۵ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱

مذاکرات وین؛ رابرت مالی به کنگره می‌رود

دیدارنیوز: وبگاه خبری فارین بریف نوشت، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است امروز در جلسه‌ای محرمانه با اعضای کنگره این کشور، توضیحات لازم را درباره تحولات مذاکرات احیای توافق هسته‌ای به آن‌ها ارائه کند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری شب گذشته‌اش در پاسخ به سوالی مبنی بر این که قرار است به زودی مقامات آمریکایی که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران یکی از آن‌ها خواهد بود، در جلسه‌ای با کنگره آمریکا توضیحاتی درباره وضعیت مذاکرات وین ارائه دهند، با توجه به این، از نظر او، دولت آمریکا در حال حاضر چه چیزی می‌تواند به کنگره بگوید که آن‌ها راغب شوند فرصت بیشتری بدهند یا بیشتر به این مذاکرات باور داشته باشند، گفت: ما جلساتی توجیهی با اعضای کنگره داشته‌ایم. فکر می‌کنم این جلسات در روز‌ها و هفته‌های پیش رو ادامه خواهند داشت. در تمامی این جلسات، اعضای کنگره را در جریان کامل این مذاکرات گذاشته‌ایم. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که آن‌ها کاملا از موقعیت ما در مذاکرات مطلع هستند. ما آن‌ها را در جریان تعاملاتمان با دیگر کشور‌ها در منطقه، با شرکای اسراییلی‌مان، با شرکایمان در حاشیه خلیج فارس، تعاملات مرتب‌مان با کشور‌های تروئیکای اروپا، همچنین با گروه ۱+۵، گذاشته‌ایم. بنابراین، فکر می‌کنم در هرگونه همکاری با کنگره نیز همین اتفاق خواهد افتاد.

او در پاسخ به این که با توجه به گزارش‌های اخیر مبنی بر این که رابرت مالی از مذاکرات وین کنار گذاشته شده است، آیا او هنوز مسئول پرونده ایران است، توضیح داد: این گزارش‌ها صحت ندارند. رابرت مالی نماینده ویژه ما در امور ایران است. او هنوز مسئول این تیم و تلاش‌های‌مان در اینجاست. او سرپرست یک تیم در این وزارتخانه است. مرتب در زمینه تلاش‌های‌مان برای رسیدن به بازگشتی دوجانبه به پایبندی به برجام و برنامه‌های احتمالی، با همکارانمان در کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری، جامعه اطلاعاتی و دیگر بخش‌ها در ارتباط است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی