تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد

نتایج نهایی چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی امروز ۲۲ شهریورماه سال ۱۴۰۱ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد.

کد خبر: ۱۳۷۲۸۸
۱۷:۱۰ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد

دیدارنیوز: مرکز سنجش آموزش پزشکی پیش از این در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود با توجه به همزمانی آزمون‌های تخصصی وزارت بهداشت، نتایج نهایی چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا ۲۳ شهریورماه سال ۱۴۰۱ اعلام می‌شود که این نتایج امروز ۲۲ شهریورماه منتشر شد.

چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تعداد ۳۲ حوزه امتحانی و ۳۰ شهر کشور برگزار شد. در این دوره از آزمون تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر حائز شرایط بودند.

از میان افراد واجد شرایط تعداد ۱۱ هزار و ۶۷ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کردند. نتایج اولیه و کارنامه داوطلبان ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مننتشر شد. داوطلبان مجاز به انتخاب ۱۰۰ کدرشته محل بودند.

نتایج نهایی چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی در این لینک https://dastyar ۲.sanjeshp.ir/۴۹/Startpage.aspx قابل مشاهده است.

پذیرفته شدگان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی باید از روز یکشنبه ۲۷ شهریور تا چهارشنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱ جهت ثبت نام به دانشگاه‌های علوم پزشکی محل پذیرش مراجعه کنند.

پذیرفته شدگان باید جهت اطلاع از برنامه ثبت نام باید به وبگاه اینترنتی دانشگاه مراجعه کنند.

همچنین با اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، اسامی پذیرفته شدگان اتباع خارجی متعاقبا ً اعلام خواهد شد.

شروع به دوره کلیه پذیرفته شدگان حداکثر تا روز شنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۱ است و کلیه پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام، ملزم به ارائه اصل مستندات ثبت نامی، منطبق با سهمیه پذیرش و مدارک مربوط به طرح خدمات نیروی انسانی و خدمات نظام وظیفه مطابق با فرم ثبت نامی به دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش هستند.

سپردن اسناد تعهدات خدمات قانونی منطبق با نمونه اسناد موجود در دانشگاه‌های علوم پزشکی و متناسب با سهمیه پذیرش در موعد ثبت نام دستیاران الزامی است.

شروع به دوره پذیرفته شدگان فاقد سند تعهد محضری، فاقد وجاهت قانونی است.

همچنین عدم تکمیل مراحل ثبت نام در مواعد مذکور، و یا عدم شروع به دوره در تاریخ فوق الذکر به منزله انصراف قطعی دستیار شناخته می‌شود.

هر گونه اعتراض فقط از طریق بخش "تماس با ما" (سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی) دریافت و پیگیری می‌شود و این مرکز از پذیرش داوطلبان به صورت حضوری معذور است.

بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزرت بهداشت، برای اولین بار در تاریخ وزارت بهداشت، ۴۰۰۰ نفر در آزمون دستیاری تخصصی پذیرفته شدند.

در مقایسه با سال گذشته و ظرفیت مشابه، حدود ۵۰۰ دستیار بیشتر جذب و پذیرفته شدند. به این ترتیب صندلی‌های خالی دستیاری خصوصا در رشته‌های مورد نیاز به نحو چشمگیری تکمیل شد.

بطور مثال در رشته بیهوشی حدود ۵۰ درصد صندلی‌های خالی سال گذشته، در آزمون امسال پر شده است.

علیرغم این استقبال چشمگیر، تعداد قابل توجهی از دستیارن در مرحله تکمیل ظرفیت و پذیرش بومی پذیرفته خواهند شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی