تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

شورا باید اصلح‌ترین افراد جامعه را بر این مسند انتخاب کند

همانطوریکه در جریان قرار دارید اصلی‌ترین ومهمترین وظیفه شورا انتخاب شهردار است، بنابراین بایدکسی را انتخاب کنند که از هر جهت واجد شرایط باشد چون سلامت شهرداری در گرو صلاحیت شهردار است.

کد خبر: ۱۳۷۲۸۲
۱۶:۳۸ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

 

شورا باید اصلح‌ترین افراد جامعه را بر این مسند انتخاب کند

دیدارنیوزـ*نعمت عدلی : همانطوریکه در جریان قرار دارید اصلی‌ترین ومهمترین وظیفه شورا انتخاب شهردار است، بنابراین بایدکسی را انتخاب کنند که از هر جهت واجد شرایط باشد چون سلامت شهرداری در گرو صلاحیت شهردار است.

چرا که شهرداران عهده دار یکی از مهمترین مناصب اجرایی کشور هستند، هر تصمیم با استراتژی اجرایی آن‌ها مستقیما بر زندگی شهروندان و شهر اثر گذار است. به همین جهت شورا باید اصلح‌ترین افراد جامعه را بر این مسند انتخاب کند که یکی از راه‌های انتخاب اصلح فراخوان عادلانه می‌بود، نه غیر عادلانه! متاسفانه شورای دور ششم با زیر پا گذاشتن تمامی اصول قانونی و شرعی و با عدول از آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار که از سوی هیات محترم وزیران ابلاغ گردیده، و بطور مشهود و محسوس شرایط احراز را مشخص کرده، عامدا باعث ایجاد بلاتکلیفی آنهم چندین ماه برای شهر شده اند!، چرا با مشخص بودن شرایط احراز و با وجود افراد واجد شرایط درمیان ثبت نام کننده گان برخلاف آئین نامه فوق الاشاره عمل کردند!

چه عاملی باعث شده که عامدانه شهر و شهرداری رادر بلاتکلیفی قرار دهند؟! ظاهرآ تنها شورایی که مغایر با ایین نامه اقدام به انتخاب کرده! شورای نمین بوده؟! آیا این اقدام نا بخردانه نیاز به تامل ندارد؟! بدتر از این عمل، ادامه روند ناصواب از سوی شوراست؟! با وجودارسال دو نامه وتاکید بر اجرای قانون، مبنی بر معرفی فرد جدیدجهت طی مراحل قانونی به استانداری، بجای تسریع در معرفی فرد جدید! وبجای اینکه طبق وظیفه قانونی وشرعی وانسانی پیگیر موضوع پتروشیمی که جان وسلامتی مردم را تهدید می‌کند. نامه نگاری کنند، و به صورت حضوری از مسئولین محترم ذیربط استانی وکشوری اعم از دفتر ریاست محترم جمهوری، وزارت محترم کشور، قوه محترم قضایی، سازمان بازرسی کل کشور، موضوع پتروشیمی رابا جدیت پیگیری کنند، بخاطر فردی که حتی یک روز سابقه‌ای اجرایی در شهرداری وامثالهم نداشته! و به جهت عدم وجود شرایط احراز تصدی سمت شهردار از سوی وزارت محترم کشور رد شده، حتی بصورت حضوری دست به دامان مسئولین استانی شده اند و شهر را بخاطر امیال نفسانی خودشان به فراموشی سپرده اند!، چرا و به چه قیمتی؟! مگر قحط الرجال است؟

آنهم با وجود همشهریان وجوانان شایسته ودارای شرایط لازم وکافی جهت تصدی سمت شهردار چه لزومی برای اقدام فراقانونی وقانون گریزی می‌باشد، بجز تقویت شایعه... که بر سر زبان‌ها افتاده صدالبته، با عملکردو تلاش ناباورانه وتامل برانگیزی که اکثریت شورا با عدول از مقررات از خود بروز می‌دهند؟! قریبا شایعه به واقعیت تبدیل شده! چون هیچ توجیه عقلی، منطقی وحتی عرفی قابل تصور نیست؟! قطعآ باید مسئولین محترم امنیتی در این مورد ورود پیدا کنندو اجازه ندهند بیشتر ازاین علاوه بر قانون گریزی! در حق وحقوق شهر وشهرداری اجحاف وظلم روا دارند. همچنین از داد ستان محترم نیز درخواست می‌شودبا امعان نظر در ماده۲ دستور العمل نظارت، وپیگیری حقوق عامه مصوب ۳/ ۱۱ /۱۳۹۷ دستور رسیدگی را صادر فرمایند انشاالله.

نا گفته نماند ظاهرا بعضی از اعضای محترم شورا عنوان کرده اند مدیرکل محترم استانداری نیز با ایشان در پروسه فرا قانونی همراه بوده وقول مساعد داده است؟! در حالی که آقای مدیر کل خودشان تخلفات بی شماره دور پنجم را احصا کرده اند! حال به چه قیمتی چشم خود را به روی واقعیت می‌بندد؟! و با قانون گریزی‌ها همراهی و قول فرا قانونی می دهند در عجبم لازم است مسئولین محترم نظارتی مخصوصا مدیر کل محترم حراست استانداری این ادعای تامل بر انگیز را پیگیری کنند اجرکم عندالله.

در پایان به اکثریت محترم شورا توسعه می‌شود بیشتر ازاین در حقوق عامه شهر نمین اجحاف روا ندارند؟! وطبق دستور مسئولین محترم ضمن توبه و عذرخواهی از مردم شریف نمین دراسرع وقت نسبت به معرفی فرد جدیداقدام وبه جهت اهمیت و حساسیت ویژه پتروشیمی در خصوص نه به پتروشیمی به وظیفه قانونی، شرعی وانسانی خود عمل کنند.

*فعال اجتماعی 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی