تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

در خواست حذف بیمه آتیه‌سازان حافظ و افزایش حقوق بازنشستگان

بازنشستگان با راه‌اندازی دو کارزار خواستار حذف بیمه آتیه سازان حافظ و الزام درمان رایگان طبق ماده ۵۴ ق. ت. ا و همچنین افزایش حقوق خود شدند.

کد خبر: ۱۳۷۲۷۳
۱۴:۱۳ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

در خواست حذف بیمه آتیه‌سازان حافظ و افزایش حقوق بازنشستگان
دیدارنیوز: بازنشستگان با راه‌اندازی دو کارزار خواستار حذف بیمه آتیه سازان حافظ و الزام درمان رایگان طبق ماده ۵۴ ق. ت. ا و همچنین افزایش حقوق خود شدند.

در متن کارزار در خواست حذف بیمه آتیه سازان حافظ و الزام درمان رایگان طبق ماده ۵۴ ق. ت. ا که تا امروز نزدیک به ۷ هزار و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«احتراماً ما بازنشستگان تأمین اجتماعی (با جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون نفر و با احتساب اعضا خانواده بیش از یک چهارم جمعیت کشور) طی سال‌های گذشته مکرر درخواست خودر ا تقدیم مسئولین کرده‌ایم.

به‌جهت تعهدات و الزام درمان رایگان سازمان (برابر ماده ۵۴ قانون تأمین اجتماعی)، همچنین خواستار موکد ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان همچون بیمه تکمیلی بازنشستگان همکار و با هزینه کرد سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

لازم است یادآور شویم به علت نارضایتی اکثریت بازنشستگان می‌بایستی بیمه تکمیلی مستقیما از تأمین اجتماعی معرفی شود، فلذا بنا به موارد فوق الذکر ابتدا خواستار حذف بیمه تکمیلی آتیه سازان و سپس اعمال مواد قانونی سازمان مبنی بر خدمات درمان رایگان هستیم.»

بازنشستگان همچنین در کارزاری دیگر از رئیس دولت خواستند حقوق بازنشستگان کشوری توسط دولت افزایش پیدا کند.
در متن این کارزار که تا امروز نزدیک به ۹ و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«در هیئت دولت دستور فرمایید اصلاح افزایش حقوق بازنشستگان کشوری طبق مواد ۱۲۵ و ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و برابر نرخ تورم ۳۸%+۵۱۵۰۰۰ تومان و از ابتدای سال ۱۴۰۱ انجام پذیرد.

با دستورات لازم و ارائه لایحه نظام عادلانه پرداخت به کارکنان و بازنشستگان دولت به مجلس محترم به وعده خود جامعه عمل پوشانده و اعتماد ملیون‌ها نفر را به خود و دولت محترم بازگردانید.

بازنشستگان دولت با گرانی سرسام‌آور و تورم لجام‌گسیخته دیگر توان ادامه زندگی را ندارند و شرمنده خانواده‌های خود هستند. ما منتظر اجرای مصوبه دولت از ابتدای مهرماه هستیم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی