تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

انتقاد از مدیریت راهپیمایی اربعین؛ دولت سیزدهم نتوانست تعاملات را برقرار کند

سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی در مجلس، با انتقاد از نحوه مدیریت راهپیمایی اربعین که مشکلات زیادی برای هزاران زائر ایرانی ایجاد کرد، گفت: دولت سیزدهم اولین سالی است که اربعین را مدیریت می‌کند و نتوانست مدیریت و تعاملات لازم را به خوبی برقرار کند.

کد خبر: ۱۳۷۲۵۱
۱۱:۲۸ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

انتقاد نماینده مجلس از مدیریت راهپیمایی اربعین؛ دولت سیزدهم نتوانست تعاملات را برقرار کند

دیدارنیوز: حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی (از شهر‌های استان کرمانشاه) در مجلس گفت: اربعین نزدیک است و هنگام بازگشت زائرین قطعا در مرز‌ها با ازدحام جمعیت زیادی روبرو می‌شویم. امروز مسئولان باید برای برگشت زوار برنامه‌ریزی کنند؛ باید برای خودرو‌های پارک شده در مرز‌ها و پذیرایی زائرین، از جمله تأمین آب خنک تدبیر شود تا دوباره مشکلات تکرار نشود.

ازدحام مرز‌های ایران و عراق و بسته شدن مرزها، راهپیمایی اربعین امسال را که برای اولین بار پس از دوران کرونا برگزار شد، با یک مشکل جدی مواجه کرد.

در این خصوص سید جواد حسینی کیا، نماینده مجلس گفت: مسئله اصلی این است که زیرساخت عراقی‌ها و حتی ما مناسب نبود و مدیریت استانی و کشوری جای بحث بسیار دارد؛ از سویی گیت‌های عراقی بر خلاف تعداد‌های پیت‌های ما، کم بود و در مقابل جمعیت زیادی در مرز‌های ما بودند که پشت گیت‌های عراقی‌ها می‌ماندند و در نهایت دیدیم که این اتفاقات چطور موجب آزار و اذیت زوار ایرانی شد.

وی با بیان اینکه، اما نیمی از مشکل آن سوی مرز هم بود و زیر ساخت‌ها در عراق مناسب نیست، افزود: بعد از مشکل کمبود گیت ها، مشکل آب و غذا پیش آمد که این مسئله‌ی مهمی است؛ اما باید بدانیم عراقی‌ها معمولا از یازدهم صفر به بعد موکب‌های اصلی خود را بر پا می‌کنند. اما تصور ما این است که موکب‌ها از روز اول صفر دایر است و به این خاطر مردم انتظار پذیرایی از سوی عراقی‌ها دارند.

حسینی کیا با بیان اینکه بخشی دیگر از مشکلات، عدم اطلاع رسانی برای زوار بود، یادآور شد: از سوی دیگر، همانگونه که گفته شد در مرز نتوانستیم با عراقی‌ها تعامل جدی داشته باشیم تا زوار ورود و خروج مناسبی داشته باشند. البته امروز شنیدیم رفت و آمد افراد روان‌تر شده است.

مسئولان باید برای برگشت زوار برنامه‌ریزی کنند

وی اظهار داشت: اربعین نزدیک است و هنگام بازگشت زائرین قطعا در مرز‌ها با ازدحام جمعیت زیادی روبرو می‌شویم. امروز مسئولان باید برای برگشت زوار برنامه‌ریزی کنند؛ باید برای خودرو‌های پارک شده در مرز‌ها و پذیرایی زائرین، از جمله تأمین آب خنک تدبیر شود تا دوباره مشکلات تکرار نشود.

مشکل اصلی اتفاقات در داخل است

حسینی کیا افزود: مشکل اصلی این اتفاقات در داخل است؛ عدم برنامه‌ریزی در استان‌ها و عدم توان کشوری باعث شد مسئولان نتوانند تعاملات را درست انجام دهند و به خوبی در این مورد اطلاع رسانی کنند.

دولت سیزدهم نتوانست مدیریت و تعاملات را به خوبی برقرار کند

وی در پایان گفت: دولت سیزدهم اولین سالی است که اربعین را مدیریت می‌کند و نتوانست مدیریت و تعاملات لازم را به خوبی برقرار کند.

منبع: جماران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی