تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

مخبر: تردد زائران در مرز‌ها بدون مشکل در حال انجام است

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور می‌گوید تردد زائران در مرز‌ها بدون مشکل در حال انجام است و دولت بخشی از ظرفیت‌ها را به کشور عراق ارسال کرده است.

کد خبر: ۱۳۷۲۱۴
۱۷:۲۱ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۱

مخبر: تردد زائران در مرز‌ها بدون مشکل در حال انجام است

دیدارنیوز: معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت برای حفظ آرامش زائران اربعین تمام ظرفیت‌های خود را فعال کرده و بخشی از این ظرفیت‌ها را به کشور عراق نیز ارسال کرده است.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف دولت و گروه‌های مردمی و مواکب، تاکید کرد که امسال با توجه به کاهش مخاطرات کرونا در سطح کشور، با تقاضای بی سابقه‌ای برای سفر اربعین مواجه بودیم که بخشی از مشکلات در دو هفته اخیر به علت این سطح از تقاضا و حضور انبوه جمعیت در مرز‌های چهارگانه و تمرکز ستاد اربعین با محوریت وزارت کشور برای حل چالش‌ها و مشکلات این رویداد عظیم بود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت جوی امسال و سال‌های پیش رو که ایام اربعین با اوج گیری گرمای هوا روبرو خواهد بود و همچنین ناکافی بودن زیرساخت‌های مسیر اربعین برای پذیرش انبوه زائران گفت: بخشی از مشکلات هفته اخیر در مرز‌های چهارگانه به خصوص در مرز مهران ناشی از محدودیت در پذیرش این تعداد زائر در یک مقطع زمانی بود که با رایزنی‌های فشرده و انتقال بخشی از ظرفیت‌های حمل و نقل و امکانات اولیه به خاک عراق، این مشکل تا حد زیادی رفع شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به فراخوان امکانات دستگاه‌های مختلف برای پاسخ به نیاز‌های زائران چه در داخل مرز و چه در شهر‌های عراق، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تردد زائران در مرز‌ها بدون مشکل در حال انجام است و مسیر‌های حمل و نقل داخل خاک عراق نیز با تلاش‌هایی که در روز‌های اخیر صورت گرفته، به صورت روان در حال جابه جایی زائران اربعین حسینی است.

مخبر افزود: امکانات اولیه مانند آب و غذا با کمک به موکب‌های مردمی به صورت ویژه در طول مسیر‌های منتهی به مرز و در داخل خاک عراق و شهر‌های نجف و کربلا در بین زائران در حال توزیع می‌باشد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه گفت: با اقدامات وزارت راه و شهرسازی، استانداران و دیگر دستگاه‌ها، ستاد اربعین تمهیدات لازم را برای بازگشت زائرین با هماهنگی با استان‌های منتهی به مرز‌های ۴ گانه و ناوگان عمومی و اتوبوس، به صورت اختصاصی برای جا به جا کردن زائران در نظر گرفته است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی