تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

درخواست برگزاری آزمون استخدامی ماده ۲۸ آموزش و پرورش همانند کنکور سراسری

گروهی از جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی با راه‌اندازی کارزاری از وزیر آموزش و پرورش خواستند آزمون استخدامی ماده ۲۸ آموزش و پرورش همانند کنکور سراسری برگزار شود.

کد خبر: ۱۳۷۰۶۹
۱۳:۲۵ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۱

 

درخواست برگزاری آزمون استخدامی ماده ۲۸ آموزش و پرورش همانند کنکور سراسری

دیدارنیوز: گروهی از جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی با راه‌اندازی کارزاری از وزیر آموزش و پرورش خواستند آزمون استخدامی ماده ۲۸ آموزش و پرورش همانند کنکور سراسری برگزار شود.

در متن این کارزار که بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«با توجه به اهمیت آموزش و پرورش در هر کشور و با توجه به این که معلمان باید از شایسته ترین افراد انتخاب شوند و همچنین در تمام کشورهای مدرن دنیا برای ورود به حرفه معلمی از دو طریق می توانند وارد این حرفه شوند؛ یکی از طریق همان دانشگاه‌های فرهنگیان مانند کنکور سراسری و دیگری تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی که علاقه‌مند به این شغل هستند و با یک آزمون و بررسی صلاحیت ها وارد این حرفه می‌شوند.

با توجه به اینکه طی سالهای گذشته برای ورود به این شغل از طریق دانشگاه فرهنگیان ظرفیت بسیار کم بوده و جوانان مجبور به تحصیل در رشته های دیگر در دانشگاه‌های دیگر بودند، باید این فرصت به آنها هم داده شود که اگر توانایی ورود به این شغل را دارند و هر ساله مانند آزمون سراسری کنکور یک آزمون مجزا در تاریخ معین برای رفع سردرگمی و برنامه ریزی این جوانان هم برگزار شود و بهترین آنها را انتخاب کنند یعنی شایسته‌سالاری.

جوانان این مرز و بوم حق دارند که شرایط مساوی را داشته باشند و هر سال اگر قرار است افرادی وارد آموزش و پرورش شود به صورت مساوی بین دانشگاه فرهنگیان و تحصیل کرده های دانشگاهی تقسیم و هر دو در زمان ثابت آزمون داشته باشند تا عدالت برقرار شود.

جوانان این مرز و بوم که در دانشگاه‌های دیگر تحصیل کرده‌اند، متولی ندارند. ما جوانان تحصیل‌کرده دانشگاه های کشور خواستار این هستیم که عدالت برقرار شود و هر سال در زمان معین آزمون استخدامی برگزار شود و اگر قرار است هر سال نیرویی وارد آموزش و پرورش شود، باید به صورت مساوی بین آزمون استخدامی و کنکور سراسری تقسیم شود و عدالت برقرار شود.

نیروهایی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند از بدو ورود حقوق میگیرند، بیمه دارند و بعد از چهار سال استخدام می‌شوند، اما نیروهای تحصیل‌کرده دانشگاهی این امتیازها را ندارند و با هزینه خود تحصیل می‌کنند و بعد هم اگر بخواهند وارد حرفه معلمی شوند، باید مسیر دشواری را طی کنند و یکسال هم دوره بدون هیچ امتیاز و حقوقی بروند، با این حال به دلیل علاقه به این شغل این شرایط را می پذیرند.»

این کارزار تا تاریخ ۱۵ آبان ۱۴۰۱ در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/56795) در حال جمع‌آوری امضاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی