تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

پاسخ تند سرمربی پورتو به منتقدان «طارمی»

پس از اخراج بحث برانگیز مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو در جدال با اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا که در نهایت منجر باخت پرتغالی‌ها در لحظات پایانی شد، کونسیسائو سرمربی پورتو به دفاع از مهاجم خود پرداخت و به منتقدان طارمی پاسخ داد.

کد خبر: ۱۳۷۰۵۷
۱۱:۱۷ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۱

پاسخ تند سرمربی پورتو به منتقدان «طارمی»

دیدارنیوز: سرمربی پورتو در نشست خبری قبل از بازی با چاوز، به دفاع از مهاجم ایرانی تیمش پرداخت.

اخراج برابر اتلتیکو مادرید به دلیل شبیه سازی و تلاش برای فریب داور باعث شد تا هجمه‌ها علیه مهاجم ایرانی پورتو افزایش یابد. در شرایطی که گرفتن خطا‌های پنالتی پرتعداد توسط مهدی طارمی باعث شده بود تا هواداران اسپورتینگ، بنفیکا و سایر تیم‌های پرتغالی به دشمنان درجه یک این بازیکن تبدیل شوند، اتفاقات متروپولیتانو بر حجم این خصومت‌ها افزود.

تقریبا همه می‌دانند که جستجوی نام طارمی در فضای مجازی پرتغال، نتایج متعددی از تصاویر و ویدیو‌های ادیت شده مبنی بر شیرجه این بازیکن به درون استخر را نشان می‌دهد. اصطلاحی که در این کشور و درخصوص بازیکنانی که با شبیه سازی قصد گرفتن خطای پنالتی دارند، به کار برده می‌شود.

البته طی فصل گذشته، تمامی پنالتی‌هایی که طارمی برای پورتو گرفته بود، توسط کارشناسان داوری پرتغال مورد تأیید قرار گرفتند، اما فضای هواداری پرتغال که شباهت زیادی هم به طیف هواداری در ایران دارد، اینگونه ایجاب می‌کند که رقبای پورتو چشم روی حقایق بسته و با وجود تأیید تصمیمات داوری، علیه طارمی بتازند و جو را به سمتی پیش ببرند که قاضیان میدان روی این بازیکن حساس شوند.

پاسخ تند سرمربی پورتو به منتقدان «طارمی»

روزنامه اوجوگو در شماره امروز خود، صفحه اول را به تصویری از سرجیو کونسیسائو و اظهارات او درخصوص طارمی اختصاص داد.

قطعا ممکن است برای هر فوتبالیستی این اتفاق رخ دهد که با برخوردی ساده درون محوطه جریمه، برای گرفتن خطای پنالتی تلاش کند. کما اینکه در همین فصل از رقابت‌های لیگای پرتغال ویدیو‌های زیادی از تلاش بازیکنان بنفیکا و اسپورتینگ برای شبیه سازی دست به دست می‌شود، اما این زوم بودن روی طارمی، غیرطبیعی به نظر می‌رسد.

در شرایطی که در پرتغال فضای ناجوانمردانه‌ای علیه مهاجم ایرانی شکل گرفته، اما بازیکنان و کادرفنی پورتو همواره به دفاع از مهدی طارمی پرداخته و او را یکی از بهترین‌های تیم معرفی می‌کنند. در جدیدترین اظهارنظری که درباره این بازیکن مطرح شده، سرمربی اژدهایان به طور کامل از شاگردش حمایت کرد.

سرجیو کونسیسائو در نشست خبری پیش از بازی برابر چاوز درخصوص اخراج طارمی در بازی با اتلتیکو و اینکه آیا ممکن است این انتقادات روی عملکرد او تأثیرگذار باشد، گفت: شاید هدف این باشد. من وقت نداشتم به شبکه‌های اجتماعی نگاه کنم، نمی‌دانم در آنجا چه نوشته شده است.

او ادامه داد: یک بازیکن حرفه‌ای باید به این موضوعات عادت کند، ما دستمزد خوبی دریافت می‌کنیم، ما باید به هر دو طیف گوش دهیم، هم انتقادات منفی و هم نقد‌های مثبت. یک کمپین کامل وجود دارد. من دیگر صحبت نمی‌کنم، وگرنه مفسران به سراغم می‌آیند.

سرمربی پورتو صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: من به کشور‌های دیگر نگاه می‌کنم و برخی از برنامه‌های بعد از مسابقات را دنبال می‌کنم، خوشحال کننده است. افرادی هستند که در مورد شجاعت مربیان در استفاده از اصطلاحات تاکتیکی صحبت می‌کنند. درباره بازیکنان صحبت می‌کنند و... اینجا فقط در مورد چشمک سرجیو کونسیسائو صحبت می‌کنیم، مربی‌ای که کار سختی داد، آنچه به داور گفته شد و...

کونسیسائو در ادامه اظهار داشت: مفسران و بازیکنان سابق و مربیان زیادی هستند که سعی می‌کنند در مورد فوتبال صحبت کنند. اما شاید صحبت کردن درباره این حواشی خریدار بیشتری دارد. بهتر است در مورد آن صحبت کنید تا در مورد بازی. برخی، چون نمی‌دانند، برخی دیگر، چون تقریباً مجبور هستند (به این حواشی بپردازند.)

سرمربی پورتو همچنین با دفاع از مهدی طارمی گفت: من همیشه با بازیکنان صحبت می‌کنم و همچنین با طارمی در مورد داده‌ها و شاخص‌های بدنی که از بازی دارد، صحبت کردم که همیشه یک ورزشکار فوق العاده است. برای مثال، در میان ورزشکارانی که بیشترین دوی سرعت را دارند، او در بین ۳ بازیکن برتر پرتغال قرار دارد.

کونسیسائو در پایان گفت: طارمی برای چرخش توپ از خط هافبک در صدر مهاجمان ما قرار دارد. در این صحبت‌ها این نکته نیز وجود دارد که طارمی در کنار گلزن بودن، بازیکنی است که پاس گل‌های زیادی می‌دهد. این چیزی است که من با ورزشکارانم در مورد آن صحبت می‌کنم.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی