تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

مولایی: تاخیر در اجرای برجام به نفع ایران نیست

یوسف مولایی، کارشناس حقوق بین الملل با اشاره به اینکه ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد و گذشت زمان هم حاصلی نخواهد داشت، گفت: تاخیر در احیای برجام برای ایران منفعتی ندارد و گذر زمان برای ایران هم هزینه خواهد داشت.

کد خبر: ۱۳۶۸۵۶
۰۸:۰۶ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱

مولایی: تاخیر در اجرای برجام به نفع ایران نیست

دیدارنیوز: یک کارشناس حقوق بین الملل با بیان این که ایران در روند مذاکرات باید استراتژی داشته باشد، ابراز عقیده کرد در صورتی که ایران در محاسباتش متوجه شود آمریکا می‌خواهد توافق را به تعویق بیاندازد، باید اجماع جهانی به وجود آورده و آمریکا تحت فشار قرار گیرد.

یوسف مولایی، در تحلیل خود از روند گفتگو‌ها برای احیای برجام و توافق هسته‌ای اظهار داشت: ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد و گذشت زمان هم حاصلی نخواهد داشت، مگر این که استراتژی واحدی را تعریف کرده و در چارچوب خرید زمان هدف تعیین کند که شاید از این موضوع بی اطلاع باشیم.

وی تصریح کرد: در واقع اگر در چارچوب استراتژی برنامه‌ها و گفتگو‌ها دنبال شود، آن زمان می‌توان برایش ارزش قائل شد در غیر این صورت تاخیر در احیای برجام برای ایران منفعتی ندارد و گذر زمان برای ایران هم هزینه خواهد داشت.

این استاد دانشگاه همچنین بیان کرد: اگر توافق قبل از انتخابات کنگره آمریکا صورت می‌گرفت تیم بایدن می‌توانست از آن استفاده کرده و بهره برداری کند، اما در شرایط فعلی اگر آمریکا بخواهد به ایران امتیاز دهد احتمالا از نظر داخلی با مشکلاتی مواجه شود و به دنبال آن رقبای بایدن از وضعیت استفاده می‌کنند.

این کارشناس حقوق بین الملل افزود: از سوی دیگر پرونده ایران به عنوان صلح و امنیت بین المللی تعریف شده و حداقل ۶ قطعنامه در مورد پرونده ایران صادر شده است و نگاه دنیا به پرونده ایران ساده نیست.

مولایی ادامه داد: اگر اقدامات ایران در راستای استراتژی باشد و در همین راستا انعطاف هم نشان دهد، اما ببیند آمریکا می‌خواهد توافق را به تعویق بیاندازد، در این شرایط باید اجماع جهانی به وجود آورده که طرف مقابل به دنبال وقت کشی است. ایران باید تلاش کند افکار عمومی جهان را بسیج کرده، آمریکا را تحت فشار قرار دهد و بهره برداری سیاسی داشته باشد.

وی ابراز عقیده کرد: در صورتی که پرونده به شورای حکام برود به نفع ایران نیست، بنابر این برای جلوگیری از این قطعنامه باید با آژانس بین المللی انرژی اتمی تعامل بیشتری داشته و مذاکرات جدی برای حل مشکل پادمانی داشته باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی