تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.

مولایی: تاخیر در اجرای برجام به نفع ایران نیست

یوسف مولایی، کارشناس حقوق بین الملل با اشاره به اینکه ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد و گذشت زمان هم حاصلی نخواهد داشت، گفت: تاخیر در احیای برجام برای ایران منفعتی ندارد و گذر زمان برای ایران هم هزینه خواهد داشت.

کد خبر: ۱۳۶۸۵۶
۰۸:۰۶ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱

مولایی: تاخیر در اجرای برجام به نفع ایران نیست

دیدارنیوز: یک کارشناس حقوق بین الملل با بیان این که ایران در روند مذاکرات باید استراتژی داشته باشد، ابراز عقیده کرد در صورتی که ایران در محاسباتش متوجه شود آمریکا می‌خواهد توافق را به تعویق بیاندازد، باید اجماع جهانی به وجود آورده و آمریکا تحت فشار قرار گیرد.

یوسف مولایی، در تحلیل خود از روند گفتگو‌ها برای احیای برجام و توافق هسته‌ای اظهار داشت: ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد و گذشت زمان هم حاصلی نخواهد داشت، مگر این که استراتژی واحدی را تعریف کرده و در چارچوب خرید زمان هدف تعیین کند که شاید از این موضوع بی اطلاع باشیم.

وی تصریح کرد: در واقع اگر در چارچوب استراتژی برنامه‌ها و گفتگو‌ها دنبال شود، آن زمان می‌توان برایش ارزش قائل شد در غیر این صورت تاخیر در احیای برجام برای ایران منفعتی ندارد و گذر زمان برای ایران هم هزینه خواهد داشت.

این استاد دانشگاه همچنین بیان کرد: اگر توافق قبل از انتخابات کنگره آمریکا صورت می‌گرفت تیم بایدن می‌توانست از آن استفاده کرده و بهره برداری کند، اما در شرایط فعلی اگر آمریکا بخواهد به ایران امتیاز دهد احتمالا از نظر داخلی با مشکلاتی مواجه شود و به دنبال آن رقبای بایدن از وضعیت استفاده می‌کنند.

این کارشناس حقوق بین الملل افزود: از سوی دیگر پرونده ایران به عنوان صلح و امنیت بین المللی تعریف شده و حداقل ۶ قطعنامه در مورد پرونده ایران صادر شده است و نگاه دنیا به پرونده ایران ساده نیست.

مولایی ادامه داد: اگر اقدامات ایران در راستای استراتژی باشد و در همین راستا انعطاف هم نشان دهد، اما ببیند آمریکا می‌خواهد توافق را به تعویق بیاندازد، در این شرایط باید اجماع جهانی به وجود آورده که طرف مقابل به دنبال وقت کشی است. ایران باید تلاش کند افکار عمومی جهان را بسیج کرده، آمریکا را تحت فشار قرار دهد و بهره برداری سیاسی داشته باشد.

وی ابراز عقیده کرد: در صورتی که پرونده به شورای حکام برود به نفع ایران نیست، بنابر این برای جلوگیری از این قطعنامه باید با آژانس بین المللی انرژی اتمی تعامل بیشتری داشته و مذاکرات جدی برای حل مشکل پادمانی داشته باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی