تیتر امروز

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم
عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با دیدارنیوز:

تقی‌پور: اتباع خارجی، در آمار بازماندگان از تحصیل نیستند/ آموزش‌‌و ‌پرورش باید سراغ موسسات مردم‌نهاد برود/ در آموزش استراتژی نداریم

در یکی از سلسله گفت‌وگو‌های ویژه، دکتر اشکان تقی‌پور عضو هیات مدیره مجمع خیرین کشور مهمان دیدارنیوز بود؛ او دلایل و علت بالا رفتن آمار بازماندگان از تحصیل را به طور مفصل توضیح داد.
با این چهره‌ای که ساختید فرح پهلوی طمع کرده بیاید

حقیقت‌پور: «رئیسی» نق نزند؛ مردم از این ادبیات خسته هستند

منصور حقیقت پور، چهره سیاسی اصولگرا، با انتقاد از اظهارات اخیر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهور با علم به همه شرایط این مملکت، کاندیدا شد یا نمی‌دانستند و آمده‌اند که بی خود آمدند، یا می‌دانستند بنابراین نق زدن ندارد. مردم، از این ادبیات و فرار رو به جلو مسئولین خسته هستند.

کد خبر: ۱۳۶۶۴۷
۰۹:۳۷ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۱

حقیقت‌پور: «رئیسی» نق نزند؛ مردم از این ادبیات خسته هستند

دیدارنیوز: یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: من معتقدم آقای رئیس جمهور با علم به همه شرایط این مملکت، کاندیدا شد یا نمی‌دانستند و آمده‌اند که بی خود آمدند، یا می‌دانستند بنابراین نق زدن ندارد.

منصور حقیقت پور، چهره سیاسی اصولگرا، در رابطه با ادبیات رئیسی در نشست خبری اخیر اظهار کرد: من این ادبیات را نپسندیدم؛ تعداد قابل توجهی خبرگزاری و رسانه در این نشست خبری حاضر بودند و او درباره ایراد اینترنت از دولت قبل صحبت کرد اصلا این موضوع داخلی خود ماست چرا باید در این جمع مطرح شود؟! ما در این جمع‌ها باید دستاورد، اهداف و برآورد خودمان را مطرح کنیم و جلو برویم. من این ادبیات را نمی‌پسندم و جایی باید قیچی شود. من معتقدم آقای رئیس جمهور با علم به همه شرایط این مملکت، کاندیدا شد یا نمی‌دانستند و آمده‌اند که بی خود آمدند، یا می‌دانستند بنابراین نق زدن ندارد. مردم، از این ادبیات و فرار رو به جلو مسئولین خسته هستند.

او تاکید کرد: مقام معظم رهبری از همه دولت‌ها حمایت کرده اند، من هیچ دفاعی از دولت‌های گذشته ندارم، ولی انتقاد‌ها باید در داخل خانه انقلاب مطرح شود بدون اینکه دشمن بفهمد. وقتی با دنیا صحبت می‌کنیم باید مقتدر و درست صحبت کنیم و نگوییم خزانه را خالی و با بدهی تحویل گرفته‌ایم. من معتقد هستم که این ادبیات غلط است و این نکته را به دوستان هم گفته‌ام. در داخل دولت، یک طیفی وجود دارد که سیستمی نیست در این طیف افراد موسوم به جریان پایداری یک آهنگی می‌زنند و همین‌ها هم در مقابل توافق برجام ایستاده اند. جلیلی یک حرفی می‌زند و وزیر خارجه یک حرف دیگر این طیف حتی در داخل خود دولت هم، هماهنگی ندارند؛ البته جریان پایداری با خروج وزیر کار از دولت کمی تضعیف شد.

حقیقت پور درمورد وجود اختلاف میان طیف اصولگرا و دولتی‌ها خاطرنشان کرد: حتی در داخل مجلس هماهنگی ندارند، بیانیه صادر می‌کنند و می‌گویند در مورد فولاد مبارکه تخلف وجود دارد و تخلف ۹۰ هزار میلیارد تومان است، بعد رئیس کمیسیون تحقیق این گزارش را قبول نمی‌کند، اگر قبول نمی‌کنید چرا پخش شد؟ با این گزارش چرا آبرویمان را بردید؟ ما نمی‌گوییم با متخلف برخورد نکنید، برخورد کنید و شدیدا برخورد کنید، اما شما می‌گویید که گزارش پخش شده درست نیست، با چه ادله ای؟ با این گزارش ۱۰ نفر را متهم کردید در این مورد چندین بار مقام معظم رهبری تذکر داده اند که تا وقتی اتهام به شخصی وارد نشده و ثابت نشده، اعلام نکنید. یک تصویر از خودمان درست کرده ایم و خودزنی می‌کنیم. چنین تصویری به دشمن می‌دهیم که فرح پهلوی هم طمع کرده به ایران بیاید.

این چهره اصولگرا در مورد وجود اختلافات در خصوص برجام ادامه داد: خط قرمز نظام در مذاکرات را شورای عالی امنیت ملی تعیین می‌کند و همه هم باید تابع آن باشند نه این که یک نفر بگوید باید مذاکره شود و روزنامه کیهان چیز دیگری بگوید و جلیلی هم اعتقاد دیگری دارد همه باید بدانند چه چیزی می‌گویند. امروز شورای عالی امنیت ملی و رهبری در هر بحثی و در هر چیزی که خط بدهند، خط قرمز ما است حتی اشتباه هم گفته باشند باز هم خط قرمز ما همان است. جلیلی اگر مخالف است در شورای عالی امنیت ملی صحبت و بحث کند و نباید بیرون برای خودش نطق کند.

منبع: منیبان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی