تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

ایران یک - هلند ۳؛ در جنگ صدرنشینی باختیم!

تیم ملی والیبال مردان کشورمان دقایقی پیش در جنگ صدرنشینی گروه (F) مقابل هلند نمایش ضعیفی ارایه کرد و ۳ بر یک به لاله‌های نارنجی باخت تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی رقابت‌های مقدماتی قهرمانی جهان شود.

کد خبر: ۱۳۶۵۸۶
۲۱:۵۷ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

ایران یک - هلند ۳؛ در جنگ صدرنشینی باختیم!

دیدارنیوز: تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در مرحله مقدماتی قهرمانی مردان جهان مغلوب هلند شد تا با دو برد به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی مسابقات صعود کند.

به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ که از روز جمعه چهارم شهریور با حضور ۲۴ تیم در شش گروه و در دو کشور لهستان و اسلوونی آغاز شده بود، امروز (چهارشنبه نهم شهریور) با برگزاری شش دیدار به پایان می‌رسد.

در سومین مسابقه آخرین روز مرحله مقدماتی دو تیم ایران و هلند از گروه F به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی سه بر یک نتیجه این مسابقه را به حریف قدرتمند خود واگذار کردند.

ملی‌پوشان کشورمان در ست دوم این دیدار ۲۵ بر ۲۱ هلند را شکست دادند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیاز‌های ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۸ مغلوب حریف خود شدند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

روبرتو پیازا سرمربی تیم ملی والیبال هلند نیز از وسل کمینک، نیمیر عبدالعزیز، میچل پارکینسون، فابیان پلاک، تیس ترهورست، جونیور توینسترا و روبرت آندرینگا در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

ایران یک - هلند ۳؛ در جنگ صدرنشینی باختیم!

امتیاز نخست این مسابقه برای تیم ایران ثبت شد، اما پنج امتیاز متوالی برای هلند با سرویس‌های قدرتمند نیمیر عبدالعزیز برای این تیم به دست آمد و عطایی مجبور شد که شهروز همایونفرمنش را برای تقویت دریافت ایران وارد زمین کند که سرویس بعدی این بازیکن هلندی به اوت رفت.

سرویس‌های قدرتمند و هدف‌دار نقطه قوت تیم هلند در این ست بود و دریافت ایران را با مشکل جدی روبرو کرد. در امتیاز ۱۴ بر ۹ به سود هلند امیرحسین اسفندیار نیز به زمین آمد. در امتیاز ۱۵ بر ۱۱ به نفع هلند سرویس دوباره به نیمیر رسید و دو امتیاز متوالی گرفت تا عطایی به بهانه ویدئوچک یک استراحت به بازیکنان بدهد و سرویس بعدی این بازیکن به تور خود و در زمین هلند فرود آمد.

در امتیاز ۲۱ بر ۱۴ محمدطاهر وادی برای ایران سرویس زد و تیم ایران چهار امتیاز متوالی کسب کرد. در نهایت این ست ۲۵ بر ۲۲ به سود هلند به پایان رسید.

در ست دوم نخستین امتیاز به تیم ایران رسید، اما هلندی‌ها کم‌کم امتیازات را به نفع خود ثبت کردند تا هفت بر چهار از ایران پیش بیافتند. تیم ایران در امتیاز ۹ با هلند برابر شد و پوئن نهم با دفاع توخته به دست آمد. رقابت دو تیم تا امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران بسیار نزدیک پیش رفت و سرمربی هلند درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز ۲۲ بر ۱۹ به نفع ایران صابر کاظمی هم به بازی آمد و در نهایت این ست ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران به پایان رسید تا دو تیم در ست شماری یک بر یک برابر شوند.

ست سوم با امتیاز سرویس عبدالعزیز برای هلند آغاز شد و در امیتاز سوم دو تیم برابر شدند. در امتیاز ۱۰ بر ۷ به سود هلند، عطایی درخواست وقت استراحت کرد که اختلاف امتیاز دو تیم زیاد نشود، تیم ایران سپس دو امتیاز متوالی به دست آورد. در امتیاز ۱۸ بر ۱۶ به نفع هلند، پیازا وقت استراحت گرفت و عطایی نیز بعد کسب دو امتیاز هلندی‌ها وقت استراحت درخواست کرد. در نهایت این ست ۲۵ بر ۲۰ به سود هلند به پایان رسید تا این تیم دو بر یک از ایران پیش بیافتد.

تیم ملی والیبال ایران در ست چهارم به‌رغم این‌که چند امتیاز از حریف پیش بودند، ۲۵ بر ۱۸ نتیجه را واگذار کرد تا سه بر یک مغلوب هلند شود و با دو برد و پنج امتیاز به عنوان تیم دوم جدول راهی مرحله یک هشتم نهایی مسابقات شود.

الروسی الاحمدی حمید محمد از امارات و گروتودروس اپامینوداس از آلمان داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

مسابقه دو تیم ایران و هلند سومین جدال تاریخ والیبال دو کشور بود که نتیجه آن دو برد و یک شکست برای نماینده سرزمین لاله‌ها است. آخرین رویارویی هلند و ایران در هفته نخست لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ بود که شاگردان عطایی سه بر صفر در برزیل مغلوب این تیم شدند.

تیم ملی والیبال ایران قبل از شروع این مسابقه با ۲۸۵ امتیاز در رتبه هفتم جهان قرار داشت و تیم هلند با ۲۳۲ امتیاز در جایگاه سیزدهم بود.

در دیگر مسابقه گروه ایران (F)، تیم آرژانتین سه بر دو مصر را شکست داد و با یک برد و چهار امتیاز در رتبه سوم جدول قرار گرفت.

در دیدار همزمان و به میزبانی لهستان از گروه A تیم صربستان موفق به شکست سه بر صفر تونس با امتیاز‌های ۲۹ بر ۲۷، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۱۷ شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی