تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

امیرعبداللهیان: برای «توافق» حسن‌نیت داریم؛ آژانس رفتار سیاسی را کنار بگذارد

امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در جریان سفرش به مسکو و دیدار با همتای روس خود با اشاره به اینکه برای رسیدن به توافقی قوی و پایدار دارای حسن‌نیت هستیم، گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از رفتار سیاسی خود فاصله بگیرد و صرفا بر تکلیف و وظیفه فنی خود متمرکز شود.

کد خبر: ۱۳۶۵۷۸
۱۹:۵۱ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۱

امیرعبداللهیان: برای «توافق» حسن‌نیت داریم؛ آژانس رفتار سیاسی را کنار بگذارد

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه کشورمان توضیحاتی درباره گفتگو‌های امروز خود با وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در جریان سفرش به مسکو ارایه کرد.

امیرعبداللهیان در صفحه اجتماعی خود نوشت: «برای سفری کوتاه و ماموریتی مهم در روسیه به سر می‌برم. مورد اولی که از بخش‌های مهم این سفر به حساب می‌آید پیام یکی از سران کشور‌های اروپایی برای آقای رئیسی است که از ایران خواسته شده در موضوع اوکراین ورود کرده و برای توقف جنگ مساعدت کند. در این مورد در خصوص مباحث انسانی و از جمله آزادی اسرای اوکراینی نیز گفتگو شد.

هدف دیگر از سفرم به روسیه، مربوط به پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران و مسائل دوجانبه از جمله مناسبات اقتصادی و تجاری بود. تجار و بازرگانان دو کشور زمینه همکاری مناسبی را یافته اند و بخش دولتی در بستر سازی کار سهم مهمی دارد. بنا شد حجم مبادلات افزایش پیدا کرده و ارتباطات در همه‌ی جوانب حفظ و گسترده‌تر شود.

در مورد تحولات افغانستان، یمن، لیبی، سوریه، عراق، فلسطین و قفقاز هم رایزنی شد.

همچنین بخشی از مذاکرات، مربوط به توافق در خصوص رفع تحریم‌ها بود. این نکته را هم در کنفرانس خبری مشترکم با آقای لاوروف تاکید کردم که همکارانم با دقت و سرعت ممکن در حال بررسی متن هستند و تکرار کردم که ما برای رسیدن به توافقی قوی و پایدار دارای حسن نیت هستیم.

البته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از رفتار سیاسی خود فاصله بگیرد و صرفا بر تکلیف و وظیفه فنی خود متمرکز شود.

برای ایران قابل قبول نیست که پس از بازگشت همه طرف‌ها به برجام مجددا شاهد برخی از دیدگا‌ه‌های سیاسی و اتهامات بی‌اساس آژانس باشیم.»

امیرعبداللهیان: برای «توافق» حسن‌نیت داریم؛ آژانس رفتار سیاسی را کنار بگذارد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی