تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.
پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون پرحاشیه

بازگشت دوباره «تاج» به فوتبال؛ نبی، قنبرزاده و ساکت اعضای هیات رئیسه

مجمع فدراسیون فوتبال که قرار بود از ساعت ۹ امروز (سه‌شنبه) آغاز شود، با یک ساعت تاخیر شروع به کار کرد. مهدی تاج که در پرونده ویلموتس جنجال زیادی به پا کرده بود و هنوز مشخص نیست پرونده این مربی بلژیکی با ده‌ها میلیارد تومان بدهی چطور بسته خواهد شد، با کسب ۵۱ رای با اقتدار کامل دوباره به صندلی ریاست این فدراسیون بازگشت.

کد خبر: ۱۳۶۴۵۵
۱۰:۱۵ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱

«تاج» دوباره رئیس فدراسیون فوتبال شد!

دیدارنیوز: مجمع فدراسیون فوتبال برای انتخاب رییس جدید این فدراسیون با یک ساعت تاخیر آغاز شد.

مجمع فدراسیون فوتبال که قرار بود از ساعت ۹ امروز (سه‌شنبه) آغاز شود، با یک ساعت تاخیر شروع به کار کرد. کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون بامداد امروز در تصمیمی جنجالی خبر لغو انتخابات را اعلام کرد اما هیات رئیسه فدراسیون با وتوی تصمیم دبیرکل حکم به برگزاری انتخابات داد.

برنامه مجمع انتخاب رییس جدید فدراسیون فوتبال و چند عضو هیات رئیسه است. مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال هستند.

کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون در شروع مجمع گفت: لازم می‌دانم موضوع مهمی را مطرح کنم. در روند انتخابات نامه‌هایی به فدراسیون فوتبال رسید و بررسی‌هایی انجام شد. یکی از نامه‌هایی که به دستمان رسید و ساعت ۲۲:۳۰ شب از سوی کمیته بدوی بی پاسخ ماند و در نهایت بر اساس بند‌های اساسنامه اطلاعیه‌ای صادر شد. همچنان معتقد هستم یکسری موارد رعایت نشد و موضوعاتی در بحث اساسنامه رعایت نشد. بعد از آن اعضای هیات رئیسه جلسه گذاشتند و اعلام کردند که این مجمع برگزار شود. جامعه فوتبال حضور دارند و من هم به احترام شما آمدم و به هر حال تصمیم بر این شد که جلسه برگزار شود. عزیزان تصمیم گرفتند و ما هم موضوعات خودمان را مطرح کردیم. در آینده درباره مواردی که پیش خواهد آمد پاسخگو خواهم بود.

با یک ساعت تاخیر؛ مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال آغاز شد

حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال که بامداد امروز اقدام به لغو برگزاری انتخابات فوتبال کرده بود و در نهایت تصمیمش وتو شد، صبح امروز در حالی وارد محل برگزاری انتخابات شده که چندان سرحال نیست

وی ادامه داد: بعد از قرائت دستور جلسه، رای گیری توسط کمیته بدوی انجام می‌شود و من هم از حضورتان مرخص خواهم شد. بعد از دستور جلسه، سخنرانی جناب آقای پولادگر، معاونت محترم ورزش و جوانان را خواهیم داشت. سپس سخنرانی سرپرست محترم فدراسیون فوتبال و تعیین سه نفر برای تایید صورت جلسه، تعیین سه نفر برای شمارش آرا و انتخاب رئیس، نواب رئیس و یک عضو هیات رئیسه را خواهیم داشت.

پولادگر: تلاش کنید انتخابات به دور از حاشیه برگزار شود

محمد پولادگر، معاون قهرمانی وزارت ورزش با تبریک هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر نماد دولت مردمی و خدمت به مردم هستند. بنده به دستور آقای وزیر خدمت شما رسیدم. ایشان باید امروز در دولت حاضر می‌شدند. هیات دولت به مناسبت هفته دولت خدمت مقام معظم رهبری مشرف می‌شوند و از حضور در جمع شما عذر داشتند لذا به بنده ماموریت دادند تا سلامی خدمت اعضای محترم داشته باشم و به همه عزیزانی که در فدراسیون فوتبال تلاش کردند و زحمت کشیدند خسته نباشید بگویم. انتخابات به معنی بالغ شدن یک مجموعه است. یعنی خودمان می‌توانیم برای خودمان تصمیم بگیریم و نیازی به تصمیم گیری دیگران نیست. برگزار نشدن انتخابات به این معنی است که دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛ کاپیتان تیم‌ملی رای داد

محمد پولادگر، معاون قهرمانی وزارت ورزش

وی ادامه داد: امیدوارم همه عزیزان تلاش کنند و این انتخابات به دور از هر حاشیه و موضوع غیر مرتبط برگزار شود. در این هفته دو انتخابات خیلی مهم در ورزش کشور داشتیم. انتخابات کمیته ملی المپیک با همه فراز و نشیب‌ها دو روز قبل برگزار شد و امروز هم با کمک شما انتخابات فدراسیون فوتبال را که یکی از مهم‌ترین فدراسیون‌های ورزشی ماست، برگزار می‌کنیم. از برادر عزیزم آقای ماجدی که در این چند ماه زحمت کشیدند و این مسئولیت مهم را برعهده داشتند، تشکر می‌کنم. از آقای کامرانی‌فر عزیز هم که مسئولیت سنگینی را عهده دار بودند، تشکر می‌کنم که تلاش کردند این انتخابات در تاریخ مشخص و زمان تعیین شده خود برگزار شود.

معاون قهرمانی وزارت ورزش گفت: شما دلسوزان ورزش و فوتبال کشور هستید و ان شاء الله همگی با هم این انتخابات را برگزار می‌کنیم چرا که فوتبال ما به ثبات و مدیریت خوب احتیاج دارد و جمع افکار و نظرات برای حضور قدرتمند در جام جهانی مهم است. مردم منتظر این رویداد هستند. همه مردم افتخار می‌کنند که تیم ملی کشورشان در این رویداد حضور داشته باشد.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛ کاپیتان تیم‌ملی رای داد

در ادامه، میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال خطاب به پولادگر گفت: از اینکه در این مجمع حضور دارید تشکر می‌کنم. این مجمع یکی از بالاترین مجامع ورزشی در کشور است. برای اینکه حق هیچ یک از نامزد‌ها ضایع نشود و بتوانیم جوانمردی را رعایت کنیم، برای تشکر و خوش آمدگویی خدمت شما رسیدم. اگر اجازه دهید به صندلی نامزدی خودم بازمی‌گردم.

به گفته دبیرکل فدراسیون فوتبال، ۷۲ نفر از میان ۸۷ عضو مجمع فدراسیون فوتبال در جلسه امروز حضور دارند. درویش و آجورلو، مدیران پرسپولیس و استقلال از غایبان سرشناس انتخابات هستند.

در ادامه مراسم، فلاحتی، رئیس کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: باید نهایت تشکر را از نهاد‌های نظارتی داشته باشم که نجیبانه حامی ما بودند و اجازه ندادند اتفاق ناگواری رخ بدهد. گواهی می‌دهم که دلواپس‌ترین آدم‌هایی که دنبال برگزاری انتخابات بودند، نیرو‌های نظارتی هستند. این مدت احساس می‌کردم وسط دشت وسیع مقدس شلمچه هستم. بعد از ۴ دهه آن خاطرات برای من زنده شد. از بس که حال و هوای آنجا برای من تداعی می‌شد. یک تشکر دیگر هم از دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال دارم که بازوی اجرایی انتخابات بود. به خوبی تصمیمات کمیته بدوی را اجرا کردند. ایشان شب و روز خود را گذاشته بودند. وقتی آدم وارد مسابقه‌ای می‌شود، مشکلاتی هم وجود دارد. شرافتمندانه و دلسوزانه وارد شدند. برخلاف شایعاتی که مطرح بود، از نزدیک گواهی می‌دهم دبیرکل شرافتمندانه و نجیبانه تصمیمات را اجرا کردند.

رئیس کمیته بدوی اضافه کرد: البته چند خطای استراتژیک هم داشتند که روی این حساب می‌گذاریم که اولین گام ستادی ایشان بود که در اولین گام اینطور زیبا قدم برداشتند. از آقای ماجدی تشکر می‌کنم. این را به حساب برخورد انتخاباتی نگذارید. ایشان نجیبانه برخورد کردند. اتاق ما کنار همدیگر بود، اما ایشان از درب پشتی می‌رفتند که شائبه‌ای نباشد. همانطور که بسیاری از رسانه‌ها و همکاران حقوقی ما گفتند، این انتخابات فوتبالی‌ترین انتخابات است. تولد کمیته‌های انتخاباتی با تولد اساسنامه همراه بود. ما باید مدل‌سازی کنیم. ما قاعده را چیدیم و افراد را در نظر نگرفتیم. برای همه این‌ها به طور مفصل صورت جلسه وجود دارد. من از آقای دکتر وثوق احمدی به عنوان دوست فاضل و مودب خود، تشکر می‌کنم که جلسات استیناف را هم نوشتند. این مساله به عنوان یک مدل در فدراسیون می‌ماند که نفرات بعدی هم استفاده کنند. کمیته بدوی تمام توان خود را گذاشت. من از خانواده کوچک خودم تشکر می‌کنم. وقتی چهره درهم و گرفته آقای کامرانی‌فر را می‌دیدم، ناراحت می‌شدم. ایشان بسیار احساسی هستند. ما سعی کردیم شرافتمندانه کار کنیم.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛ کاپیتان تیم‌ملی زودتر از همه رای داد

احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران نیم ساعت پس از آغاز مجمع خود را به محل برگزاری رساند.

فلاحتی در ادامه بیان کرد: همه چیز صورت جلسه شده و مستدل بوده است. کمیته بدوی هم شب و روزش را گذاشت. شاید اگر من چهره درهم‌رفته کامرانی‌فر که یک فرد احساسی است را می‌دیدم، صحبت می‌کردم و خیلی چیز‌ها حل می‌شد، اما به خیر گذشت! اساسنامه ما می‌گوید عضوی از فیفا هستیم، اما همان‌ها به ما اجازه دادند که اساسنامه را بر مبنای قوانین داخلی تنظیم کنیم. هر جا خلاء باشد، قطعا ورود می‌کنیم. هیچ کشوری نیست برایش این مسائل حل شده نباشد. اشتباهی رخ داده که همکاران حقوق دان هم بوده‌اند. فکر کردند بحث احراز و عدم احراز را تا به امروز باز گذاشته‌ایم که با توجه به امنیت ملی خودمان، مشاوره‌هایی گرفتیم و تصمیم نهایی را اتخاذ کردیم. ۱۸ مرداد اعلام قطعی نامزد‌ها را کردیم و این که بگوئیم چیزی قطعی نیست، غلط است.

فلاحتی تأکید کرد: تمام مصوبات با اتفاق آرا رخ داد و با امضای من به دبیرکل رسید. ذیل اطلاعیه آن روز، بندی اضافه کردیم که چنانچه اتفاقی مخالف منافع ملی و امنیت عمومی رخ بدهد، تاب تحمل مساله را نداریم و این طبیعی است. اسناد خارجی هر بندش در ایران اجرا شود که با نظم ما معارض باشد، مقابلش می‌ایستیم. طبیعتا در این رابطه مقاومت می‌کنیم و انعطاف نشان نمی‌دهیم.

پس از صحبت‌های فلاحتی، انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد. رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که جزو نامزد‌های تصدی یکی از کرسی‌های هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است خود را به مجمع رساند.

حاضران در مجمع ۷۳ نفر اعلام شد.

به گفته شاه کرمی، احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران برای رسیدن به پرواز برگشت خود به یونان، زودتر از سایرین رای خود را در صندوق انداخت.

همچنین طبق مقررات، باید نماینده تیم استقلال ملاثانی در این مجمع حاضر می‌شد، اما مالک باشگاه پرسپولیس خوزستان حاضر شده که این مساله به گفته عضو کمیته بدوی دارای مغایرت با مقررات است. در نهایت در حالی که مالک پرسپولیس خوزستان که مدعی خرید امتیاز استقلال ملاثانی است در مجمع حضور یافته بود، نماینده استقلال ملاثانی پای صندوق رای آمد.

مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال نیز خود را به انتخابات فدراسیون فوتبال رساند.

اعضای مجمع به نوبت و پس از اعلام نامشان در جایگاه مخصوص قرار گرفتند و رای خود را به صندوق انداختند.

در ساعت ۱۱:۱۷ اخذ آرا به پایان رسید و فرآیند شمارش آرای اعضای مجمع آغاز شد. پس از اتمام رای‌گیری تعداد حاضران در مجمع ۸۱ نفر اعلام شد.

در انتخابات فدراسیون فوتبال از مجموع ۸۰ رای، مهدی تاج ۵۱ رای، میرشاد ماجدی ۲۵ رای و عزیزالله محمدی ۴ رای کسب کردند و تاج به مدت دو سال رئیس فدراسیون شد.

فلاحتی رئیس کمیته بدوی انتخابات گفت: در فدراسیون فوتبال، جای دو اتاق خالی است؛ اتاق پیشکسوتان و اتاق فکر پیشکسوتان دو پیشنهاد من به فدراسیون فوتبال است.

بعد از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، اعضای مجمع به افتخار او دست زدند. منصور قنبرزاده، نایب رئیس پیشنهادی مهدی تاج با او روبوسی کرد.

مهدی تاج بعد از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون، با برخی از اعضا دست داد که درودگر و ماجدی از دست دادن با او خودداری کردند!

در ادامه اعضای مجمع رای خود را برای انتخاب نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم به صندوق ریختند. مهدی محمدنبی و منصور قنبرزاده، افراد منتخب مهدی تاج برای تصدی این دو پست هستند.

ساعت ۱۲:۱۵ شمارش آرای برای تعیین نواب رییس اول و دوم فدراسیون فوتبال آغاز شد.

نبی و قنبرزاده نواب رئیس فدراسیون فوتبال شدند

در پایان رای گیری برای انتخاب نواب رئیس، مجمع فدراسیون فوتبال به مهدی محمدنبی به عنوان نایب رئیس اول و منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم رای اعتماد دادند. این دو برای رسیدن به کرسی‌های مذکور باید بیش از ۴۱ رای کسب می‌کردند.

مهدی محمدنبی: ۶۴ رای

منصور قنبرزاده: ۵۸ رای

همچنین ۸ رای باطله داخل صندوق انداخته شد.

بازگشت دوباره «تاج» به فدراسیون فوتبال؛ نبی و قنبرزاده نواب رئیس شدند

در ادامه و قبل از آغاز رای‌گیری برای تعیین نماینده باشگاه‌ها در هیات رئیسه، محمد رجاییان، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک از نامزدی انصراف داد. او علت انصراف خود را "احترام به بزرگتر‌ها و باتجربه‌ترها" اعلام کرد.

در ادامه الهام بصیری‌نیا، مدیرعامل تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان نیز از نامزدی خود در انتخابات فدراسیون فوتبال برای سمت نماینده باشگاه‌ها کناره‌گیری کرد.

به این ترتیب، نامزد‌های نماینده باشگاه‌ها حسین پرویزی، اسماعیل حیدرپور، رضا درویش، محمدرضا ساکت و حمیدرضا گرشاسبی هستند.

رای‌گیری برای تعیین نماینده باشگاه‌ها در هیات رئیسه آغاز شد.

در پایان شمارش آرا برای تعیین نماینده باشگاه‌ها در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت رای اعتماد اعضای مجمع را گرفت.

برخلاف رای‌گیری برای کرسی ریاست و نایب رئیسی که نیازمند ۵۰ درصد آرا بود، نماینده باشگاه‌ها با اکثریت آرا انتخاب می‌شوند.

نتایج رای گیری برای نماینده باشگاه‌ها در هیات رئیسه

رضا درویش: ۱۸ رای
حمیدرضا گرشاسبی: ۱۳ رای
حسین پرویزی: یک رای
اسماعیل حیدرپور: ۱۴ رای
محمدرضا ساکت: ۲۶ رای

با اتمام رای گیری، اعضای مجمع به افراد منتخب از جمله محمدرضا ساکت و مهدی تاج تبریک گفتند.

ساعت ۱۳، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال با تعیین نفرات منتخب به پایان رسید.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی