تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

بیمارستان دکترپیروز لاهیجان در حال تخریب ؟

کد خبر: ۱۳۶۳۷۴
۲۳:۴۴ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۱

 

بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان در حال تخریب؟

(قسمت دوم‌) 

بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان‌ به گفته ی مسئولان دانشگاه علوم‌ پزشکی ، به عنوان‌ مرکز معین‌بیمارستان های شرق گیلان محسوب می شود ، لذا گسترش فضای فیزیکی به همراه افزایش امکانات درمانی از مطالبات به حق مردم به شمار می رود . 

صاحبان زمین های اطراف این مرکز درمانی برای واگذاری زمین های خود آمادگی کامل دارند لذا دانشگاه علوم پزشکی با مساعدت و مشارکت خیرین می تواند نسبت به گسترش امکانات فیزیکی و درمانی اقدام کند .

در قسمت اول گزارش اشاره ای گذرا داشتم به تخریب در و دیوار اتاق های بستری ، راهروها و...

لازم به ذکر است یکی از اقداماتی که باید انجام می شد تاپ شیت ( دیوارپوش ) ، توری حفاظ پنجره ها بود که متاسفانه این کار قبل از افتتاح انجام‌ نشد، لذا کثیفی دیوارها امری بدیهی و عادی است .

مشکل بعدی این است که پشت بام‌ تهرانی در مهندسی این بنا هیچ تناسبی با آب و هوای گیلان نداشته و ندارد لذا در هنگام باران چکه های روی سقف به مرور باعث‌ تخریب دیوارها و ساختمان خواهد شد ...

بیمارستان معین و مرکز ترومای شرق گیلان( دکتر پیروز) دستگاه MRI ندارد و این در حالی است که همراهان بیمار انتظار دارند به محض مراجعه تمام کارهای درمانی در همین مرکز بدون هیچ کاستی انجام‌شود.

اینکه یک‌بیمارستان دولتی آمبولانس برای حمل بیمار نداشته باشد برای من سوال برانگیز بود اما مسئولان بیمارستان می گویند پیگیری لازم برای تک تک‌این مشکلات را انجام داده ایم‌ و در انتظار تخصیص بودجه و تامین تجهیزات هستیم ...

کمبود تخت های ICU یکی دیگر از مشکلات این مرکز درمانی دولتی است .

بیمارستان دکترپیروز فقط یک بخش ICU با دوازده تخت دارد با توجه به حجم‌ مراجعات این امکانات ناچیز جوابگوی نیاز بیماران نیست .

از جمله بیمار ما به محض مراجعه که دچار خونریریزی مغزی شده بود با کمبود تخت ICU مواجه شد و تیم‌ درمان چاره ای جز این نداشتند که مراقبت های ویژه را در اتاق ایزوله انجام دهند . 

یکی از ضرورت ها، ICU مجزا برای بیماران ترومایی است با توجه به اینکه جراح مغز و اعصاب در بیمارستان حضور دارد اما چاره‌ ای نیست که‌ بیماران، به مرکز استان ارجاع می شوند ...

لازم به ذکر است در سال ۱۳۹۷ دو بیمارستان سیدالشهدا و ۲۲ آبان همزمان‌با افتتاح بیمارستان دکترپیروز غیرفعال شدند .

تامین تجهیزاتی چون : دستگاه آنژیوگرافی الزامی است، پیشنهاد مسئولان بیمارستانی این است که با استفاده از ظرفیت ساختاری این دو مرکز که غیرفعال شده اند امکانات جراحی قلب و عروق برای شرق گیلان فراهم شود ...

 

بیمارستان دکترپیروز لاهیجان در حال تخریب ؟

 

موضوع بسیار مهم که باید مورد توجه قرار گیرد این است که تعداد جراحان بیشتر از اتاق عمل است...

تقویت بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان یعنی خدمت رسانی به صدها نفر از بیماران که هر روز به‌این مرکز مراجعه می کنند .

عدم پیگیری حل مشکلات این بیمارستان نابودی این مرکز را در آینده ای بسیار نزدیک رقم می زند .

 

✍️سیدمحمد جعفرنژاد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی