تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.
مکس ورستپن از رده چهاردهم به قهرمانی رسید

فرمول یک بلژیک؛ یک و دو برای ردبول، همیلتون روی هوا!

مسابقه جذاب و درگیرانه فرمول یک بلژیک با برتری مکس ورستپن، راننده مطرح تیم ردبول به پایان رسید در حالی که او کارش را از رده چهاردهم آغاز کرده بود. در این میان، درگیری آلونسو و همیلتون در دور اول هم نکته حاشیه‌ای این مسابقه بود که باعث شد همیلتون انگلیسی از تیم مرسدس همان دور اول از مسابقه خارج شود.

کد خبر: ۱۳۶۳۶۵
۱۹:۴۳ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۱

فرمول یک بلژیک؛ یک و دو برای ردبول، همیلتون روی هوا!

دیدارنیوز: مسابقه پراتفاق و جذاب امروز فرمول یک بلژیک با پیروزی مکس ورستپن هلندی همراه شد.

مسابقه اصلی گرندپری بلژیک امروز از ساعت ۱۷:۳۰ در پیست اسپا-فرانکورشان آغاز شد و در نهایت این مکس ورستپن از ردبول بود که توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. مکس ۴۴ دور را زودتر از همه به اتمام رساند و اول شد.

مسابقه در حالی شروع می‌شد که مکس ورستپن که روز گذشته پول پوزشین (جایگاه اول استارت) را بدست آورده بود، به خاطر تعویض موتور از رتبه چهاردهم مسابقه را استارت زد و کارلوس ساینز از فراری و سرجیو پرز، دیگر راننده ردبول اول و دوم بودند. شارل لکلرک نیز همین شرایط مکس را داشت و از رتبه پانزدهم شروع می‌کرد.

در نهایت پرچم زده شد و استارت خوب ساینز او را پیشتاز کرد و عملکرد بد پرز باعث شد تا فرناندو آلونسو و لوییس همیلتون از او پیشی بگیرند، اما در همان دور ابتدایی بود که لوییس همیلتون تلاش کرد از آلونسو رد شود. همیلتون که تقریبا سبقت خود را از آلونسو کامل کرده بود، به یکباره با آلونسو برخورد کرد و خودرویش برای لحظاتی از روی پیست بلند شد (تصویر اول خبر) که این موضوع باعث کنار رفتن کامل راننده بریتانیایی از مسابقه شد.

در این میان شاهد عصبانیت آلونسو نیز بودیم که صحبت‌های قابل توجهی نیز داشت. او خطاب به همیلتون گفت: «چه احمقیه این! استارت ما فوق العاده بود، اما این آدم فقط می‌تواند از رده اول مسابقه را شروع کند و رانندگی کند.»

این تنها اتفاق مسابقه نبود و اشتباه نیکولاس لطیفی و برخورد او با والتری بوتاس باعث شد تا بوتاس به طور کامل از مسابقه کنار برود. در این میان مکس ورستپن از فرصت‌ها استفاده کرد و با اقتدار تمام رقبا را یکی پس از دیگری کنار زد و با اختلاف فوق العاده زیاد با سایرین فاتح این مسابقه شد.

فرمول یک بلژیک؛ یک و دو برای ردبول، همیلتون روی هوا!

سرجیو پرز مکزیکی و هم‌تیمی ورستپن نیز موفق شد با عملکرد خوب خود در رتبه دوم و بالاتر از ساینز به کار خود پایان دهد. شارل لکلرک که از ابتدای مسابقه مشکلات خاص خود را داشت در حالی که در دور آخر در تلاش بود با استفاده از لاستیک سافت خود امتیاز سریع‌ترین دور را از مکس پس بگیرد، در این امر کاملا ناموفق بود و حتی موفق نشد زودتر از فرناندو آلونسو (به خاطر پنالتی ۵ ثانیه‌ای که لکلرک گرفت) از خط پایان عبور کند و در نهایت در رتبه ششم به کار خود پایان داد. جرج راسل از تیم مرسدس نیز چهارم شد.

در زیر جدول نهایی گرندپری بلژیک ۲۰۲۲ را می‌بینید:

فرمول یک بلژیک؛ یک و دو برای ردبول، همیلتون روی هوا!

منبع: طرفداری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی