تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

وزیر ارشاد: ممنوع‌التصویری کلمه بدی است؛ باید نقش پدر را بازی کنیم!

در شرایطی که این روزها سینماگران با محدودیت‌ها و حتی گفته می‌شود ممنوع‌الکاری و ممنوع‌التصویری مواجه هستند، وزیر ارشاد می‌گوید مخالف استفاده از ادبیات خشن در مواجهه با اهل هنر است! او گفت: ممکن است ۴ نفر کار‌هایی انجام دهند که در هر صنفی باعث شوند مشکلاتی به وجود آید، ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش پدر را باید بازی کنیم.

کد خبر: ۱۳۶۳۳۲
۱۲:۳۶ - ۰۶ شهريور ۱۴۰۱

وزیر ارشاد: ممنوع‌التصویری کلمه بدی است؛ باید نقش پدر را بازی کنیم!

دیدارنیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: من مخالف استفاده از ادبیات خشن و کلماتی که بار معنایی منفی دارد در مواجهه با اهل هنر هستم؛ چراکه ممکن است افراد خودشان را مخاطب آن بدانند.

محمدمهدی اسماعیلی، درباره گلایه برخی بازیگران از موضوع ممنوع‌التصویری گفت: این کلمه بدی است، به دوستان گفته‌ام از کلماتی استفاده نکنند که اندازه‌اش به فعلش نمی‌خورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: به طور مثال دوستان گفتند لب‌خوانی جرم است؛ جرم کلمه ثقیلی است. حال یک اشکالی وجود دارد که برای آن آیین‌نامه انضباطی وجود دارد. کلمات را شاید دوستان در یک مصاحبه‌ای بدون آمادگی می‌گویند که همان کلمات مسئله ایجاد می‌کند. همه این‌ها آیین‌نامه و قانون دارد.

وی افزود: این همه آدم در فضای هنر فعالیت می‌کنند در این میان ممکن است ۴ نفر کار‌هایی انجام دهند که در هر صنفی باعث شوند مشکلاتی به وجود آید، باید طبق قانون با آن‌ها برخورد شود.

اسماعیلی در پاسخ به این سوال که آیا بنا نیست مشکلاتی از این دست حل و فصل شوند، گفت: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش پدر را باید بازی کنیم. گاهی یک جایی اشکالی وجود دارد، اما ما تلاشمان را می‌کنیم. در همین آیین‌نامه‌ها که مورد اشاره است، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختیارات داده شده در اتفاقاتی که می‌افتد، بتواند با رعایت اقتضائات و با تدبیر مسائل را حل کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: من مخالف استفاده از ادبیات خشن و کلماتی که بار معنایی منفی دارد در مواجهه با اهل هنر هستم؛ چراکه ممکن است افراد خودشان را مخاطب بدانند. همیشه به همکارانم می‌گویم در مباحث حوزه فرهنگی کلماتی را به کار نبرید که ممکن است مابه‌ازای بیرونی‌اش خیلی وجود نداشته باشد، اما خود کلمه آزاردهنده است، قبول دارم که اشکالاتی از این دست باید برطرف شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی