تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

هشدار متخصصان؛ مراقب آلودگی‌های خطرناک «کاهو» باشید

کاهو می‌تواند عاملی برای انتشار باکتری ای‌کولی باشد؛ متخصصان بهداشت عمومی توصیه می‌کنند مراقب علائم E.coli شدید باشید که شامل اسهال بیش از سه روز یا اسهال همراه با تب بالا، اسهال خونی، استفراغ و کمبود ادرار است. به طور جدی تاکید می‌شود اگر از این علائم رنج می‌برید، فورا با پزشک تماس بگیرید.

کد خبر: ۱۳۶۱۰۱
۰۹:۲۴ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۱

هشدار متخصصان؛ مراقب آلودگی‌های خطرناک «کاهو» باشید

دیدارنیوز: فصل تابستان معمولا با شیوع بیماری‌های عفونی متعددی همراه است و در این میان بیماری ناشی از شیوع‌ ای‌کولی، بسیار جدی بوده و محققان اعلام کردند، کاهو می‌تواند عاملی برای انتشار این باکتری باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در مورد شیوع‌ای کولی توسط کاهو گفت: هنوز ماده غذایی خاصی به عنوان منبع شیوع این بیماری تأیید نشده است، اما بسیاری از افراد بیمار گزارش دادند که قبل از بیمار شدن، ساندویچ‌هایی با کاهو مصرف کرده بودند.

بر اساس این گزارش، مردم باید در مصرف کاهو احتیاط کرده و البته بررسی‌های بیشتری مورد نیاز است تا مشخص شود که آیا کاهوی موجود در ساندویچ‌ها دلیل ابتلا به‌ای کولی است یا خیر؟

در مجموع، تاکنون ۳۷ نفر در ایالات متحده آلوده به سویه E. coli O۱۵۷ مبتلا شده و این بیماری ۹ نفر را راهی بیمارستان کرده است. خوشبختانه هنوز هیچ مرگی گزارش نشده است.

برای اجتناب از بیماری چه باید کرد:
متخصصان بهداشت عمومی توصیه می‌کنند مراقب علائم E.coli شدید باشید که شامل اسهال بیش از سه روز یا اسهال همراه با تب بالا، اسهال خونی، استفراغ و کمبود ادرار است. به طور جدی تاکید می‌شود اگر از این علائم رنج می‌برید، فورا با پزشک تماس بگیرید.

در صورت بیمار شدن، آنچه را که طی هفته قبل از بیماری خورده اید را پیگیری کرده و آن را به اداره بهداشت محلی خود گزارش دهید. آنچه را که طی هفته قبل از بیماری خورده اید را بنویسید.

کاهو و سایر سبزیجات خام را به طور کامل شسته و حتما ضد عفونی کنید. این عمل می‌تواند تا حد زیادی از شما در برابر ابتلا به بیماری‌های عفونی محافظت کند.

منبع:سیناپرس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی