تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

درخواست برقراری پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی

گروهی از دانش‌آموختگان رشته تغذیه با راه‌اندازی کارزاری از وزیر بهداشت خواستند پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برقرار شود.

کد خبر: ۱۳۵۹۶۶
۱۳:۲۲ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

 

 

درخواست برقراری پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی

دیدارنیوز: گروهی از دانش‌آموختگان رشته تغذیه با راه‌اندازی کارزاری از وزیر بهداشت خواستند پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برقرار شود.

در متن این کارزار که تا امروز بیش از ۵ هزار نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«همانطور که مستحضرید حضور کارشناسان تغذیه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی،‌ در کنار تیم‌های درمان می‌تواند در کاهش طول مدت اقامت بیمار، افزایش کارایی بالینی و رضایتمندی بیماران و پیشگیری از سوءتغذیه بسیار مثمر ثمر باشد.

مطابق با ابلاغیه‌های وزارت بهداشت، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران بستری در بخش‌های ویژه و تروما، بیماران دیابتی، کلیوی و دیالیزی، قلبی عروقی، فشارخونی، سرطانی، مادران باردار، اطفال و...، به‌عنوان گروه‌های آسیب‌پذیر، در اولویت است.

با توجه به شیوع بالای بیماری‌های متابولیک وابسته به تغذیه در کشور، بی‌توجهی به امر خطیر، حساس و مهم مشاوره تغذیه بیماران، می‌تواند منجر به طولانی شدن مدت بازتوانی و تحمیل هزینه‌های بالا و غیرضروری برای مراقبت‌های بیماران شود.

از آنجاییکه پوشش بیمه اقدامی اساسی برای حمایت از اقشار جامعه جهت سهولت دسترسی به خدمات و مراقبت‌های درمانی و پزشکی، از جمله تغذیه و رژیم‌درمانی است و با توجه به امتناع سازمان‌های بیمه‌گر از پوشش بیمه‌ای خدمات مشاوره تغذیه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد تغذیه که اکثریت دانش‌آموختگان تغذیه را جهت مسئولیت‌های ذکرشده تشکیل می‌دهد، ما امضاکنندگان کارزار پیش‌رو از حضرتعالی تقاضا داریم درخصوص برقراری پوشش بیمه‌ای جهت تجویز کلیه نسخ آزمایشاتی، که برای کارشناسان و متخصصین تغذیه مجاز است و همچنین برقراری مجدد پوشش بیمه‌ای برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد تغذیه، اقدامات و دستورات لازم را مبذول دارید.»

این کارزار تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/39776) در حال جمع‌آوری امضاست.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی