تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...

درخواست برقراری پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی

گروهی از دانش‌آموختگان رشته تغذیه با راه‌اندازی کارزاری از وزیر بهداشت خواستند پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برقرار شود.

کد خبر: ۱۳۵۹۶۶
۱۳:۲۲ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

 

 

درخواست برقراری پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی

دیدارنیوز: گروهی از دانش‌آموختگان رشته تغذیه با راه‌اندازی کارزاری از وزیر بهداشت خواستند پوشش بیمه برای تجویز نسخه‌های آزمایش و مشاوره‌های تغذیه و رژیم درمانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برقرار شود.

در متن این کارزار که تا امروز بیش از ۵ هزار نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«همانطور که مستحضرید حضور کارشناسان تغذیه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی،‌ در کنار تیم‌های درمان می‌تواند در کاهش طول مدت اقامت بیمار، افزایش کارایی بالینی و رضایتمندی بیماران و پیشگیری از سوءتغذیه بسیار مثمر ثمر باشد.

مطابق با ابلاغیه‌های وزارت بهداشت، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران بستری در بخش‌های ویژه و تروما، بیماران دیابتی، کلیوی و دیالیزی، قلبی عروقی، فشارخونی، سرطانی، مادران باردار، اطفال و...، به‌عنوان گروه‌های آسیب‌پذیر، در اولویت است.

با توجه به شیوع بالای بیماری‌های متابولیک وابسته به تغذیه در کشور، بی‌توجهی به امر خطیر، حساس و مهم مشاوره تغذیه بیماران، می‌تواند منجر به طولانی شدن مدت بازتوانی و تحمیل هزینه‌های بالا و غیرضروری برای مراقبت‌های بیماران شود.

از آنجاییکه پوشش بیمه اقدامی اساسی برای حمایت از اقشار جامعه جهت سهولت دسترسی به خدمات و مراقبت‌های درمانی و پزشکی، از جمله تغذیه و رژیم‌درمانی است و با توجه به امتناع سازمان‌های بیمه‌گر از پوشش بیمه‌ای خدمات مشاوره تغذیه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد تغذیه که اکثریت دانش‌آموختگان تغذیه را جهت مسئولیت‌های ذکرشده تشکیل می‌دهد، ما امضاکنندگان کارزار پیش‌رو از حضرتعالی تقاضا داریم درخصوص برقراری پوشش بیمه‌ای جهت تجویز کلیه نسخ آزمایشاتی، که برای کارشناسان و متخصصین تغذیه مجاز است و همچنین برقراری مجدد پوشش بیمه‌ای برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد تغذیه، اقدامات و دستورات لازم را مبذول دارید.»

این کارزار تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ در آدرس اینترنتی (https://www.karzar.net/39776) در حال جمع‌آوری امضاست.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی