تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

تیم ملی ایران؛ بازیچه یک انتخابات!

وعده تازه مهدی تاج، نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال درباره بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم‌ملی در صورت انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون، تیم ملی فوتبال ایران را در آستانه رقابت‌های حساس جام جهانی قطر بازیچه یک انتخابات کرده است!

کد خبر: ۱۳۵۹۴۹
۱۱:۲۸ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

تیم ملی ایران؛ بازیچه یک انتخابات!

دیدارنیوز: صحبت از بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال کمتر از ۱۰۰ روز مانده به آغاز جام جهانی، نشان از بازگشت به عقب در فدراسیون آینده با مدیریت احتمالی مهدی تاج است.

شب گذشته مهدی تاج یکی از نامزد‌های انتخابات فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی صحبت از بازگشت کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی به تیم ملی درصورت رسیدن به صندلی ریاست فوتبال کرد.

مهدی تاج البته پیش از این هم در این باره صحبت کرده بود و قبل از اینکه بازیکنان تیم ملی علیه سرمربی فعلی توئیت مشترک منتشر کنند! هم مطالبی را درباره بازگشت کارلوس کی روش بر زبان آورده بود.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در شرایطی این موضوع را مطرح کرده که پیشتر خود از منتقدان جدی کی روش در زمان خروج این مربی از تیم ملی بود و ماجرای مارک ویلموتس هم پس از این اتفاق در تیم ملی فوتبال در زمان مدیریت وی رخ داد.

زمانی که کارلوس کی روش از تیم ملی رفت، سرمربی بلژیکی سکان هدایت ملی پوشان کشورمان را در دست گرفت و آن فاجعه و محکومیت رقم خورد.

در حالی که فدراسیون فوتبال درباره تامین منابع مالی با مشکل روبرو است و مانده که بدهی مارک ویلموتس را چگونه پرداخت کند، باید ماهی ۵۰۰ میلیون هم برای مالیات این سرمربی بلژیکی جداگانه کنار بگذارد.

در این شرایط اسفناک، مهدی تاج براحتی درباره بازگشت کارلوس کی روش صحبت می‌کند و این در حالی است که تیم ملی فوتبال در شرایط فعلی با دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات و سایر دستیاران او قرارداد دارد و تمام برنامه‌های تیم ملی تا کمتر از ۱۰۰ روز مانده به جام جهانی با هماهنگی این سرمربی تدارک دیده شده است.

نکته دیگر اینکه در صورت حضور کی روش، علاوه بر قراردادی که باید با این سرمربی پرتغالی بسته شود که در گذشته ثابت کرده حاضر نیست حتی یک ریال از حقوقش بگذرد، باید با دراگان اسکوچیچ فسخ قرارداد کرد که این اتفاق عملا یک هزینه گزاف دیگری را روی دست فدراسیون خواهد گذاشت.

اتفاقات تیم ملی فوتبال و درگیر شدن بازیکنان تیم ملی هم با بحث انتخابات، مسئله‌ای است که به طور کلی فوتبال کشورمان را تحت تاثیر قرارداده تا جایی که بازیکنان با انتشار پست‌های مشترک «در جام جهانی قبلی تیم ملی در کمال آرامش توانست بهترین نتایج تاریخ را کسب کند. امیدواریم عزت و آرامشی که از بین رفته است دوباره به فدراسیون فوتبال بازگردد.»، درگیر کشمکش‌های انتخاباتی شده اند و این یک زهر کشنده برای فوتبال ملی مان خواهد بود.

به نظر می‌رسد، فوتبال کشورمان در صورت انتخاب مهدی تاج به جای حرکت رو به جلو، یک دنده رو به عقب خواهد داشت.

البته عملکرد و مدیریت فعلی فدراسیون فوتبال هم با انتقادات بسیار زیاد و جدی روبرو است به طوری که حتی قادر به مدیریت جو تیم ملی هم نیست.

نکته‌ای که حائز اهمیت است، این است که به نظر می‌رسد منافع ملی تنها چیزی است که در این انتخابات در نظر گرفته نمی‌شود و نامزد‌ها بیشتر از اینکه به دنبال حرکت رو به جلو و پیشبرد اهداف فوتبال باشند، درگیر پیروزی در انتخابات حتی به قیمت ناکامی تیم ملی در جام جهانی هستند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی