تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

قالیباف: هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از تقویت توان دفاعی کشور شود

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنعت دفاعی ایران در آینده نزدیک به مکمل اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد، گفت: هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از تقویت توان دفاعی کشور شود.

کد خبر: ۱۳۵۸۶۳
۰۹:۱۲ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

قالیباف: هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از تقویت توان دفاعی کشور شود

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت دفاعی کشور با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.

محمدباقر قالیباف، در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد بیان کرد: اگر ما مسجد را به عنوان مقر فرماندهی اجتماعی و فرهنگی در جامعه اسلامی و نماد ظهور مردم باوری در نظام اسلامی تعریف کنیم، ضروری است تا در جهت گیری‌های خود نسبت به نقش مسجد در مدیریت فرهنگی جامعه تجدید نظر اساسی انجام دهیم.

وی افزود: تقلیل مسجد به مکانی برای عبادت و تهی کردن این مکان مقدس از نقش اجتماعی آن ظلم به آموزه‌های پیامبر اسلام است که حکومت اسلامی را بر محور مسجد اداره می‌کردند. در سال‌های مبارزات انقلابی، مساجد نقش محوری در بسیج مردم علیه رژیم شاهنشاهی ایفا کردند و در سال‌های دفاع مقدس نیز مساجد نقش محوری در بسیج نیرو‌ها علیه دشمن داشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز هم با توجه به تغییر ماموریت‌ها و ظهور جبهه‌های جدید مبارزه نیازمند بازتعریف نقش مساجد هستیم و باید در این مسیر از تجربه مساجدی که در سراسر کشور توانسته اند محور حرکت‌های جهادی، تربیتی، محرومیت زدایی، خیریه، توانمندسازی و سایر فعالیت‌های اجتماعی قرار گیرند، به بهترین شکل استفاده کنیم.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه مسجد در دین اسلام، انسان ساز و جامعه پرداز است، گفت: اجتماع مومنان به خودی خود منشاء خیر است و مسجد مکانی است که در آن اجتماع مومنان بر محور دعا و نماز شکل می‌گیرد. جامعه از طریق همین اجتماع سازنده مومنان به طور مداوم اصلاح می‌شود و از انحراف ناشی از تفرقه در جامعه اسلامی مصون می‌ماند.

هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از تقویت توان دفاعی کشور شود

قالیباف گفت: فرا رسیدن روز صنایع دفاعی کشور را به ملت ایران، تمامی مجاهدان سرافراز نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به خصوص متخصصان وزارت دفاع و سایر تلاشگران حوزه صنایع دفاعی تبریک و یاد و خاطره شهدای گرانقدر صنعت دفاعی کشور را گرامی می‌دارم.

وی افزود: قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی کشور ما بومی و جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی ایران اسلامی و تقویت توان دفاعی کشور شود.

اگر به جوانان مومن و متخصص کشور اعتماد کنیم، می‌توانیم قله‌های پیشرفت را فتح کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دستاورد‌های غرورآفرین صنعت دفاعی کشور علاوه بر آنکه نمادی از شکست سیاست‌های تحریمی دشمنان ایران اسلامی است، به روشنی نشان می‌دهد که اگر به جوانان مومن و متخصص کشور اعتماد کنیم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم و قله‌های پیشرفت را فتح کنیم.

قالیباف با بیان اینکه صنعت دفاعی کشور اکنون سه ویژگی مهم و راهبردی را با هم ترکیب کرده است، گفت: اول اینکه به یک صنعت پیشران تبدیل شده که همزمان با خود سایر رشته‌های علمی به ویژه فنی و مهندسی را تغذیه کرده و توسعه می‌دهد و دوم اینکه با تامین نیازمندی نیرو‌های مسلح و ایجاد برتری فناورانه نقش مهمی در قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می‌کند و سوم با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی