تیتر امروز

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی
تیزرِ قسمت دومِ گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی

حجت‌الاسلام ناصر نقویان کارشناس مذهبی، در بخش دوم گفت‌وگوی خود با دیدار به مباحثی چون موقت و مشروط شدن دوره حکمرانی ولی فقیه، معروفترین‌ها، منکرترین‌ها و شرایط امروز ایران در مقایسه به دوره پهلوی...

نظر عبدی درباره فساد در فولاد مبارکه؛ رسانه‌ها کارکرد واقعی خود را ندارند

عباس عبدی، تحلیلگر مسایل سیاسی درباره فساد گسترده در فولاد مبارکه و آلوده شدن برخی افراد سیاسی و حتی رسانه‌ها گفت: صدا و سیما ۲۲ میلیارد تومان می‌گیرد بدون آنکه کار مفیدی کند و طبیعی است که ما به ازای آن، حقیقت به حاشیه می‌رود. وقتی این رسانه‌ها کارکرد واقعی خود را ندارند، اساسا آلوده می‌شوند، البته آلوده هستند و آلوده‌تر می‌شوند.

کد خبر: ۱۳۵۸۲۸
۱۸:۴۰ - ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل عبدی از دلیل فساد در فولاد مبارکه؛ رسانه‌ها کارکرد واقعی خود را ندارند

دیدارنیوز: یک تحلیلگر مسایل سیاسی معتقد است علت وقوع فساد در فولاد مبارکه، ناتوانی رسانه‌ها در ایفای نقش اطلاع رسانی و نظارتی است.

عباس عبدی، در پاسخ به آن پرسش که دلیل این شکل از فساد در فولاد مبارکه که خیلی از نهادها، افراد سیاسی و غیر سیاسی، رسانه‌ها و حتی فعالین فضای مجازی به آن آلوده شده‌اند، چیست؟ اظهار کرد: این وضعیت چند علت اساسی دارد؛ رسانه‌ها در ایران واجد کارکرد اصلی خود نیستند. آن‌ها باید اطلاع‌رسانی و نظارت کنند و نمی‌کنند، ولی فضای کلی رسانه‌های جریان اصلی به بیراهه کشیده شده و رسانه‌های دیگر هم نمی‌توانند آن دسته از رسانه‌ها را کنترل کنند.

وی اظهارکرد: همچنین نظام حرفه‌ای مستقل روزنامه‌نگاری وجود ندارد و همه چیز دولتی است. صدا و سیما ۲۲ میلیارد تومان می‌گیرد بدون آنکه کار مفیدی کند و طبیعی است که ما به ازای آن، حقیقت به حاشیه می‌رود.

عبدی در پایان گفت: بنابراین وقتی این رسانه‌ها کارکرد واقعی خود را ندارند، اساسا آلوده می‌شوند، البته آلوده هستند و آلوده‌تر می‌شوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی