تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

پنجه‌های «پیروز» به خاک رسید +ویدیو

آخرین تصاویر منتشر شده از «پیروز» نشان می‌دهد که این توله یوزپلنگ ایرانی با نظارت پرستار خود، وارد محیط طبیعی شده و برای نخستین بار پنجه‌های پیروز خاک را لمس می‌کنند.

کد خبر: ۱۳۵۳۸۹
۱۱:۱۷ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

پنجه‌های «پیروز» به خاک رسید

دیدارنیوز: آخرین تصاویر منتشر شده از «پیروز» نشان می‌دهد که توله یوز ایرانی وارد محیط طبیعی شده است.

پیش از این علیرضا شهرداری درمانگر حیات وحش و پرستار پیروز از آماده شدن یک محیط طبیعی استاندارد برای پیروز خبر داده و ورود پیروز به این محوطه را منوط به اجازه سازمان حفاظت محیط زیست و رسیدن پیروز به شرایط پایدار دانسته بود.

وی ضمن انتشار آخرین تصاویر از پیروز در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر دست‌آموز بزرگ شدن این توله یوزپلنگ ایرانی در صفحه شخصی خود نوشت: پیروز سزارین شده و کنار مادرش نیست، از لحظه اول به دست انسان، قطره قطره و به هزار بدبختی شیر خورده، مشکلات و بیماری‌های زیادی داشته و لحظه به لحظه یک تیم در کنار پیروز به وسیله دارو، سرم، روزی چند بار معاینه، سونوگرافی، رادیوگرافی و هر دوساعت شیردهی با چالش‌های فراوان امداد و مراقبت پیروز را انجام داده‌اند.

پرستار پیروز تصریح کرد: پیروز یک یوز تکثیر در اسارت سزارینی‌است با مشکلات فراوان که حتی هنوز نگرانی‌های زیادی در خصوص سلامت آن وجود دارد حتی اگر پیروز از مادر به صورت طبیعی به دنیا می‌آمد و شیر مادر را می‌خورد و کنار مادر بزرگ می‌شد، هرگز قرار نبوده به طبیعت آزاد برگردد و در طبیعت آزاد زندگی کند.

این تیمارگر حیات وحش خاطرنشان کرد: پیروز و بقیه یوز‌هایی که در اسارت نگهداری می‌شوند، باید کاملاً دست‌آموز باشند و آموزش ببیند که هیچ ترسی از انسان نداشته باشند و حتی گاهی از دست انسان غذا بخورند، به راحتی و بدون بیهوشی معاینه شوند و اگر نیاز به خون‌گیری، سونوگرافی، نمونه‌گیری ادرار و ...، داشتند، به راحتی با انسان تعامل کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی