تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

تندرو‌ها می‌توانند مانع توافق شوند؟

سبحانی نیا با اشاره به تحقق شروط ایران و غرب در مذاکرات احیای برجام گفت: باید دید آنچه آقای مورا در این جمع بندی و پیش نویس ارائه کرده است، چقدر مطالبات و خواسته‌های جمهوری اسلامی در آن لحاظ شده است.

کد خبر: ۱۳۵۳۱۳
۱۲:۲۸ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

تندرو‌ها می‌توانند مانع توافق شوند؟

 

دیدارنیوز: حسین سبحانی نیا، فعال سیاسی اصولگرا در ارزیابی مذاکرات احیای برجام و پیش بینی نتیجه مذاکرات، گفت: بعد از مذاکرات انجام شده طی ۴ روز، تحلیل‌های متفاوتی وجود داشت. برخی از مقامات اروپایی و روسی، به پیش نویس مذاکرات و حل شدن ۹۵ درصد از اختلافات اشاره کردند. اما، مسولان ما بیان کردند که موارد اختلافی مورد بحث وجود دارد.

این نماینده اسبق مجلس گفت: آقای امیرعبداللهیان در مذاکره با نماینده اروپایی ها، به لغو کامل تحریم ها، راستی آزمایی و تضمین‌ها اشاره کردند و منافع جمهوری اسلامی باید در این پیش نویس لحاظ شود. از نظر مسئولان ما، جمع بندی‌هایی که در این دوره از مذاکرات انجام شده باید در ایران بررسی شود. پیشرفت‌هایی در مذاکرات وجود داشته که باید با مسئولان ذی ربط مشورت شود. در مجموع این نگاه‌ها به این دوره از مذاکرات مثبت است.

بر اساس گزارش قرن نو، سبحانی نیا با اشاره به سنگ اندازی‌های مخالفان برجام در داخل کشور گفت: این گونه اظهار نظر‌ها در گذشته وجود داشته و الآن نیز وجود دارد. برخی از اظهارات مسئولان، برای قوی‌تر شدن موضع تیم مذاکره کننده و پیامی است به طرفین مذاکرات برجام که فکر نکنند ایران مشتاق مذاکره بوده و خواسته هایشان را تحمیل کنند و تندرو‌ها نیز اظهاراتی را مطرح می‌کنند اما، باید دید طرفین مذاکراه حاضر به همراهی با خواسته‌های جمهوری اسلامی هستند یا خیر. اگر آنان با ایران همراهی کنند، قطعا توجهی به تندرو‌ها نمی‌شود و آنچه به مصلحت کشور بوده رخ می‌دهد.

 

شروط ایران و غرب محقق می‌شود؟

وی با اشاره به تحقق شروط ایران و غرب در مذاکرات احیای برجام گفت: باید دید آنچه آقای مورا در این جمع بندی و پیش نویس ارائه کرده است، چقدر مطالبات و خواسته‌های جمهوری اسلامی در آن لحاظ شده است. آقای مورا اعلام کردند که از روند مذاکرات راضی هستند و باید دید برداشت ایشان، چقدر در جهت در تامین خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: در باب مسئله سپاه، نظرات مختلفی مطرح است. برخی از مسئولان ما، اعلام کردند که چنین قیدی برای برداشتن تحریم‌های سپاه وجود ندارد و برخی دیگر نیز نظر دیگری داشتند. برداشت من این است که برخلاف ادعای آمریکایی‌ها و اروپایی ها، شرایط کلی آنان به نحوی است که برای جلوگیری از دستیابی ایران به کار‌های اساسی در حوزه هسته ای، پیامد‌های جنگ‌های اوکراین و همچنین انتخابات پیش روی آمریکا که حزب دموکرات دست خالی است، به دنبال توافق با جمهوری اسلامی ایران هستند؛ بنابراین امکان لغو تحریم‌های سپاه وجود دارد.

منبع: اصلاحات پرس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی