تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

هوشنگ ابتهاج، شاعر و ترانه‌سرا درگذشت

زنده‌یاد هوشنگ ابتهاج متولد اسفند ۱۳۰۶ در رشت بود و بامداد امروز، ۱۹ مردادماه، در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت. او چندی پیش به دلیل عارضه کلیوی در بیمارستانی در آلمان بستری شده بود.

کد خبر: ۱۳۵۲۲۴
۰۸:۰۲ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

هوشنگ ابتهاج، شاعر و ترانه‌سرا درگذشت

دیدارنیوز: هوشنگ ابتهاج پس از تحمل یک دوره بیماری ساعاتی پیش درگذشت. مردم سایه را بیشتر با تصنیف‌ها و شعر‌های تأثیرگذاری، چون «ایران‌ای سرای امید» و «ارغوان» می‌شناسند.

هوشنگ ابتهاج، شاعر و ترانه‌سرای بزرگ معاصر، پس از تحمل یک دوره بیماری ساعاتی پیش درگذشت. زنده‌یاد ابتهاج متولد اسفند ۱۳۰۶ در رشت بود و بامداد امروز، ۱۹ مردادماه، در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

یلدا ابتهاج، فرزند استاد ابتهاج، ساعاتی پیش خبر درگذشت پدرش را در صفحه اینستاگرامش اینطور منتشر کرد:

بگردید، بگردید، درین خانه بگردید
درین خانه غریبید، غریبانه بگردید

سایه

سایه ما با هفت هزار سالگان سر به سر شد

زنده‌یاد ابتهاج چندی پیش به دلیل عارضه کلیوی در بیمارستانی در آلمان بستری شده بود. او شاعری است که مردم بیشتر او را با سروده‌هایی، چون «ایران‌ای سرای امید»، «تو‌ای پری کجایی»، «ارغوان» و ... می‌شناسند.

ابتهاج شعر‌ها و تصنیف‌های مردمی و تأثیرگذاری داشته است. سایه سال‌ها پیش از پیروزی انقلاب در دهه ۵۰، بنیانگذار برنامه رادیویی گلچین هفته بود.

برچسب ها: هوشنگ ابتهاج
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی