تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
هفته هفتم؛ محرومیت مردم!
بازی‌های لیگ باز هم بدون تماشاگر مرد و زن

هفته هفتم؛ محرومیت مردم!

رقابت‌های هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی آغاز می شود که طبق اعلام سازمان لیگ، همه دیدارها بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...

هوشنگ ابتهاج، شاعر و ترانه‌سرا درگذشت

زنده‌یاد هوشنگ ابتهاج متولد اسفند ۱۳۰۶ در رشت بود و بامداد امروز، ۱۹ مردادماه، در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت. او چندی پیش به دلیل عارضه کلیوی در بیمارستانی در آلمان بستری شده بود.

کد خبر: ۱۳۵۲۲۴
۰۸:۰۲ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

هوشنگ ابتهاج، شاعر و ترانه‌سرا درگذشت

دیدارنیوز: هوشنگ ابتهاج پس از تحمل یک دوره بیماری ساعاتی پیش درگذشت. مردم سایه را بیشتر با تصنیف‌ها و شعر‌های تأثیرگذاری، چون «ایران‌ای سرای امید» و «ارغوان» می‌شناسند.

هوشنگ ابتهاج، شاعر و ترانه‌سرای بزرگ معاصر، پس از تحمل یک دوره بیماری ساعاتی پیش درگذشت. زنده‌یاد ابتهاج متولد اسفند ۱۳۰۶ در رشت بود و بامداد امروز، ۱۹ مردادماه، در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

یلدا ابتهاج، فرزند استاد ابتهاج، ساعاتی پیش خبر درگذشت پدرش را در صفحه اینستاگرامش اینطور منتشر کرد:

بگردید، بگردید، درین خانه بگردید
درین خانه غریبید، غریبانه بگردید

سایه

سایه ما با هفت هزار سالگان سر به سر شد

زنده‌یاد ابتهاج چندی پیش به دلیل عارضه کلیوی در بیمارستانی در آلمان بستری شده بود. او شاعری است که مردم بیشتر او را با سروده‌هایی، چون «ایران‌ای سرای امید»، «تو‌ای پری کجایی»، «ارغوان» و ... می‌شناسند.

ابتهاج شعر‌ها و تصنیف‌های مردمی و تأثیرگذاری داشته است. سایه سال‌ها پیش از پیروزی انقلاب در دهه ۵۰، بنیانگذار برنامه رادیویی گلچین هفته بود.

برچسب ها: هوشنگ ابتهاج
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی