تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

حدادی: توپ در زمین طرف‌های غربی است

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس تاکید کرد: زمان آن رسیده که آمریکا و کشور‌های اروپایی از حرف زدن دست برداشته و برای تعهدات خود تضمین اجرایی دهند.

کد خبر: ۱۳۵۱۹۰
۱۶:۱۶ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

حدادی توپ در زمین طرف‌های غربی است

دیدارنیوز ـ علی حدادی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: آنچه که در مذاکرات قبل بوده و در مذاکرات این روز‌ها نیز مشخص است این بوده که همواره ایالات متحده آمریکا به دنبال منافع ملی خود بوده و به هیچ وجه احترام متقابل در مذاکرات نداشته و امروز هم ندارد. آن‌ها امروز می‌بینند که ایران با تمام توان پیش می‌رود و ارتباط با شرق برقرار کرده است. حال صرفا می‌خواهند برجام را حفظ کنند.

اعتماد به دشمن ۴۰ ساله و عهدشکن سخت است

وی در ادامه اظهار کرد: جمهوری اسلامی به دنبال حفظ منافع ملی خود بوده و ما صرفا حق و حقوق ملت ایران را دنبال می‌کنیم. ایران هیچ موقع از مذاکرات دست نکشیده است، اما آمریکایی‌ها باید تضمین دهند که تهدات خود را اجرایی خواهند کرد. آنچه که آمریکایی‌ها در حرف و شعار می‌گویند با آنچه که در عمل انجام می‌دهند متفاوت است. اعتماد به دشمنی که بیش از ۴۰ سال دشمنی کرده و حتی امروز نیز پذیرای قدرت و اقتدار ایران نبوده و به مردم ایران نیز احترام نمی‌گذارد کار ساده‌ای نیست.

نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید حق و حقوق ملت ایران در موارد مختلف به ویژه در بحث تحریم‌ها احیا شود. ما شاهد بودیم که در حین مذاکرات مجددا تحریم علیه ما تعیین می‌کنند. چه تضمینی وجود دارد که آمریکا و کشور‌های اروپایی تعهدات و مسائلی را که به زبان می‌آورند در عمل اجرایی کنند. باید در این زمینه تعهد بدهند.

توپ در زمین طرف‌های غربی است

وی در ادامه تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی از مذاکرات عقب نشینی نکرده است و امروز توپ در زمین آمریکا و کشور‌های اروپایی است. ایران آنچه را که باید انجام داده است. سیاستگذاری‌های نظام جمهوری اسلامی مدافع بشریت است. از آنجا که امروز کشور‌های اروپایی مشکل انرژی پیدا کرده اند و از سوی دیگر قدرت ایران اسلامی و ارتباط آن را با شرق می‌بینند مواردی را مطرح می‌کنند، اما هیچ تضمینی هم ارائه نمی‌کنند. بعضا بهانه‌هایی نیز مطرح می‌کنند که اصلا موضوعیت ندارد. فشار‌هایی که امروز بر مردم فلسطین وارد شده و کشتار‌هایی که رژیم غاصب صهیونیستی علیه کودکان و مادران مظلوم انجام می‌دهد حاکی از تلاش ایالات متحده برای حفظ منافع رژیم صهیونیستی است.

ایران هیچ گاه با ارتباطات جهانی مشکلی نداشته اما...

وی افزود: ما در گذشته به آن‌ها اعتماد کردیم، اما امروز دیگر امضای آن‌ها نمی‌تواند اعتماد ما را جلب کند بلکه ما تضمین عملیاتی می‌خواهیم. مباحثی که امروز جمهوری اسلامی روی میز گذاشته است کاملا منطقی و متقن بوده و ما به دنبال احیای حقوق ملت هستیم. امروز ایران با کشور‌های غرب آسیا و کشور‌های اوراسیا ارتباط برقرار کرده و ایران هیچ گاه با ارتباط جهانی مشکلی نداشته است. ما با نظام سلطه، زور، تزویر و نفاق مشکل داریم. با افرادی که مدعی حقوق بشر هستند، اما دقیقا بر علیه بشریت گام برمی دارند مشکل داریم.

وی در پایان بیان کرد: سیاست چماق و هویج دیگر جواب نمی‌دهد. اینکه گاهی تهدید کنند و بر اساس همین تهدید ما را تحریم کنند و سپس بخواهند در مذاکرات پیش برنده باشند دیگر جوابگو نیست. دوره گذشته تمام شده است و ملت ایران تمام قد ایستاده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: برجام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی