تیتر امروز

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.

معاون رئیسی خبر داد؛ تحویل ۵۰ هزار خودرو به بانوانی که فرزند دوم‌شان متولد شده!

دغدغه صبح تا شب مسوولان فعلی در دولت سید ابراهیم رئیسی، به جای بهبود وضعیت اقتصادی و معشیتی مردم ایران و کنترل تورم سرسام‌آور که بخشی از آن نتیجه جراحی اقتصادی همین دولت است، دمیدن بر طبل ازدواج، فرزندآوری و به قول خودشان جوانی جمعیت است بدون آنکه نگاهی کارشناسی به دلایل عدم تمایل خانواده‌ها و زوج‌های جوان به فرزندآوری شده باشد.

کد خبر: ۱۳۵۱۷۱
۱۲:۲۹ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

معاون رئیسی خبر داد؛ تحویل ۵۰ هزار خودرو به بانوانی که فرزند دوم‌شان متولد شده!

دیدارنیوز: معاون رئیس جمعور در امور زنان و خانواده گفت: تحویل ۵۰ هزار خودرو به خانواده‌هایی که فرزند دوم‌شان به دنیا آمد، از جمله موارد اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بود که اخیراً انجام شد.

انسیه خزعلی، با تاکید بر اینکه قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» یک جنبه حمایتی و تشویقی برای خانواده‌ها دارد، اظهار داشت: اجرای این قانون در واقع به این هدف است که دولت از این طریق بتواند به خانواده‌هایی که از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند، کمک کند تا برای فرزندآوری پشتوانه‌ای داشته باشند.

وی در ادامه، عنوان کرد: باید فرهنگ "فرزندآوری" و فرهنگ "فرزندپروری" در جامعه رواج پیدا کند. به طوری که همه دستگاه‌های اجرایی باید برای ایجاد این فرهنگ کمک کنند و همه تلاش کنیم تا این فرهنگ را دوباره در سطح جامعه احیا کنیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه این قانون تا چه میزان اجرایی و عملیاتی شده است، اظهار داشت: این قانون به تدریج در حال اجرایی شدن است و علت کند بودن سرعت اجرای آن در سال اول به دلیل نبودن اعتبار در بعضی از موارد آن است، اما امیدواریم که در سال آینده این موضوع سرعت بیشتری بگیرد که از موارد اجرای آن می‌توان به تحویل ۵۰ هزار خودرو به بانوانی که فرزند دوم‌شان را به دنیا آورده بودند، اشاره کرد. همچنین در زمینه مسکن و زمین هم اقدامات اولیه مثل تنظیم آیین‌نامه‌ها و دیگر مقدمات اجرای تسهیلات برای خانواده‌ها، در دست اقدام و پیگیری است.

خزعلی با اشاره به اینکه بعضی موارد در این قانون محل اعتبارش هنوز مشخص نشده است، خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این موارد مستلزم این است که تمام دستگاه‌هایی که در دولت دست‌اندرکار این موضوع هستند آیین‌نامه‌هایشان را سریع‌تر بنویسند و روش‌های اجرایی سازمانشان را در این زمینه مشخص کنند، تا اعتبار به آن‌ها تخصیص داده شود و همچنین باید بر نحوه اجرا نظارت دقیقی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه معاونت امور بانوان "ستادی" است و عمدتاً وظیفه نظارت را بر عهده دارد، تصریح کرد: این معاونت با ایجاد هماهنگی‌هایی که با سازمان‌های ذی‌ربط انجام داده است و با برنامه‌ریزی‌هایی که در دست دارد و نیز با نظارت دقیق‌تری که بر اجرای قانون جوانی جمعیت خواهد داشت، در حال تلاش است که دستگاه‌های اجرایی را برای اجرای این قانون حمایت و ترغیب کند. به عنوان مثال دادن زمین مسکونی به خانم‌هایی که فرزند چهارقلو دارند و همچنین تسهیل وام برای زوجین متولد دهه ۶۰ از موارد اقداماتی بوده که با پیگیری‌های مداوم معاونت امور زنان و خانواده، برای حمایت از بانوان جامعه انجام شده یا در حال اجرا است.

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در پایان افزود: ما اقدامات دیگری نیز از قبیل دورکاری بانوان، مسائل حمایت از بانوان شاغل - در آنجایی که مرخصی‌های زایمان به آن‌ها داده نمی‌شود یا حقوقشان در زمان مرخصی پرداخت نمی‌شود - این موارد را پیگیر هستیم که به خوبی اجرا شود تا نقش نظارت بر سازمان‌ها در زمینه امور بانوان را به نحو احسن ایفا کنیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی