تیتر امروز

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟
گزارش دیدار از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیر بهداشت

کارت زردی که ممکن است قرمز شود؟

وعده‌های عمل نشده وزیر بهداشت دولت ابراهیم رییسی در پانزدهمین ماه صدارت او سبب شد که او از مجلسی‌ها کارت زرد بگیرد، اخطاری که ممکن است تبدیل به اخراج بهرام عین اللهی شود.
هیچ تضمینی نسبت به نتیجه مذاکرات وجود ندارد

اولیانوف در «وین»: پنج ثانیه تا خط پایان فاصله داریم!

میخائیل اولیانوف، رییس تیم مذاکره کننده روسیه در مذاکرات وین، مدعی شد: ظاهرا پیشرفت‌هایی صورت گرفته و من شاهد رویکرد جدی از سوی دو طرف بودم. پنج ثانیه تا خط پایان فاصله داریم.

کد خبر: ۱۳۵۰۶۷
۱۹:۱۳ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

اولیانوف در «وین»: پنج ثانیه تا خط پایان فاصله داریم!

دیدارنیوز: رییس تیم مذاکره کننده روسیه گفت: عدم حضور مذاکره کنندگان ارشد اروپایی برایم عجیب بود، چون که مذاکرات ادامه دارد و حضور آن‌ها می‌توانست مفید باشد.

میخائیل اولیانوف در جمع خبرنگاران گفت: پنج ثانیه تا خط پایان فاصله داریم.

رییس تیم مذاکره کننده روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص عدم حضور مذاکره کنندگان ارشد اروپایی در مذاکرات جاری وین گفت: آن‌ها حق دارند. اما این عجیب بود و بنظرم [نیامدن آنها]مفید نبود.

اولیانوف افزود: آن مسائل به ویژه برای طرف‌های ایرانی و آمریکایی مسائل حساسی هستند، اما ظاهرا پیشرفت‌هایی صورت گرفته و من شاهد رویکرد جدی از سوی دو طرف بودم.

وی تاکید کرد: ایرانی‌ها درصدد یافتن راه‌حل هستند.

اولیانوف درخصوص حل موضوعات پادمانی بین ایران و آژانس افزود: موضوعات باقیمانده باید هر چه زودتر حل شود و ما از موضع ایران در این خصوص حمایت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف مذاکرات این است که برجام به طور کامل آنچه را در سال ۲۰۱۵ به دست آوردیم احیا کنیم. اینکه توافق هسته‌ای را احیا کنیم و تحریم‌های ایران را رفع کنیم.

رییس تیم مذاکره کننده روسیه همچنین احتمال دست‌یابی را امکانپذیر توصیف کرد.

اولیانوف درباره فضای مذاکرات هم گفت: در وین تمام مشارکت‌کنندگان تمایل دارند تا به یک نتیجه مثبت در گفتگو‌ها دست پیدا کنند و آن‌ها در همین زمینه تلاش می‌کنند.

این دیپلمات روس اظهار داشت: در مجموع ۴ موضوع باقی‌مانده که برخی از آن‌ها شامل زیرمجموعه‌ای از مسائل هستند.

او درباره فاصله مانده تا رسیدن به خط پایان گفت: بگذارید منتظر بمانیم. من همواره به همکاران غربی‌ام می‌گویم صبر پیشه کنیم. قطعا فردا درک بهتری از شرایط کنونی خواهیم داشت.

مذاکره کننده ارشد روسیه ادامه داد که گفتگو‌ها در مسیر درستی حرکت می‌کند، اما افزود کسی نمی‌داند دقیقا چند روز دیگر توافق امضاء می‌شود. وی عنوان کرد که بحث بر سر یک فاصله زمانی کوتاه است.

او در پاسخ به سوالی درباره پیش‌نویس اتحادیه اروپا هم گفت: از اینکه عبارت طرح اتحادیه اروپا، متن اتحادیه اروپا و یا پیش‌نویس اتحادیه اروپا استفاده می‌شود، احساس حسادت می‌کنم، چون عادلانه نیست، چون متن روی میز نتیجه تلاش مشترک تمام مشارکت کنندگان در یک سال گذشته است.

وی افزود: تمام کشور‌ها از جمله روسیه، چین، ایران، سه کشور اروپایی و امریکا در ویرایش این متن سهیم هستند. وظیفه اتحادیه اروپا به عنوان تسهیل کنننده این است که ایده‌های مختلف را ترکیب کند تا مبنای تصمیم‌نهایی قرار گیرد.

وی ادامه داد: همکاران ما در اتحادیه اروپا سرگرم این کار هستند، اما عادلانه نیست که گفته شود طرح اتحادیه اروپا، چون نقش سایر مشارکت کنندگان نادیده گرفته می‌شود.

او درباره مسائل مورد اختلاف در حوزه پادمان هم گفت که به طور کامل حل نشده، اما در حال پیشرفت است.

اولیانوف گفت که برداشت کلی او نسبت به روند مذاکرات مثبت است. وی با بیان اینکه اصولا دیدگاه مثبتی نسبت به مذاکرات دارد تکرار کرد که گفتگو‌ها در مسیر درستی حرکت می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: گفتگو‌ها در کوتاه‌ترین زمان به پایان برسد، اما افزود که هیچ تضمینی نسبت به نتیجه مذاکرات وجود ندارد. چون تا زمانی که همه‌چیز توافق نشود هیچ چیز توافق نشده است.

اولیانوف گفت که برداشت کلی او نسبت به روند مذاکرات مثبت است. وی با بیان اینکه اصولا دیدگاه مثبتی نسبت به روند مذاکرات دارد تکرار کرد که گفتگو‌ها در مسیر درستی حرکت می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات در کوتاه‌ترین زمان به پایان برسد، اما افزود که هیچ تضمینی نسبت به نتیجه گفتگو‌ها وجود ندارد. چون تا زمانی که همه‌چیز توافق نشود هیچ چیز توافق نشده است.

دیپلمات روس درباره اینکه آیا مذاکرات این هفته ادامه پیدا می‌کند گفت نمی‌تواند به این پرسش پاسخ دهد.

او با این حال گفت: ما درباره چند روز صحبت می‌کنیم نه چند هفته.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی