تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
مذاکرات احیای برجام، آخرین شرط ایران؛

پرونده سه مکان آلوده به اوارنیوم بسته شود/نشانه‌ای از کاهش اختلافات به چشم نمی‌خورد

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» روز جمعه ۵ اوت از شرط تهران مبنی بر «بسته شدن پرونده سه مکان غیر اتمی آلوده به اوارنیوم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» به عنوان یک مانع «اصلی» بر سر راه دستیابی به توافق در مذاکرات وین یاد کرد.

کد خبر: ۱۳۴۹۸۶
۱۵:۳۱ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

پرونده سه مکان آلوده به اوارنیوم بسته شود/نشانه‌ای از کاهش اختلافات به چشم نمی‌خورد

 

دیدارنیوز ـ سرویس بین‌الملل: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دنبال آنچه کشف ذرات اورانیوم در سه مرکز غیر اتمی و اعلام نشده ایران می‌خواند بر لزوم پاسخگویی تهران در این خصوص تاکید می‌کند.

محمد جمشیدی، معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری ایران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «در تمامی گفتگو‌های تلفنی آیت الله رئیسی با روسای جمهور فرانسه، روسیه و چین، موضع قاطع ایشان این بود که فقط زمانی که ادعا‌های پادمانی حل و فصل و بسته شود، توافق نهایی دست یافتنی است.»

تروئیکای اروپایی خطاب به ایران: همین حالا توافق برجام را نهایی کنید
در حالی که مقام‌های ایرانی بر حل و فصل «ادعا‌های پادمانی» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید دارند، بریتانیا، فرانسه و آلمان، سه قدرت اروپایی عضو برجام با انتشار یک بیانیه مشترک از ایران خواستند تا «خواسته‌های غیرواقعی فرابرجامی» خود را کنار گذاشته و «همین حالا و تا زمانی که هنوز امکان‌پذیر است»، توافق را نهایی کند.

بیانیه تروئیکای اروپایی که روز جمعه ۵ اوت و هم‌زمان با دومین روز از دور جدید مذاکرات احیای برجام در وین منتشر شده است، بر این نکته تأکید دارد که «گفتگو‌های امروز در وین به معنای دور جدیدی از مذاکرات نیست.

این سه کشور اروپایی در بیانیه خود تصریح کرده‌اند که «این‌ها بحث‌های فنی درباره واکنش ایران به متنی است که هماهنگ‌کننده اروپایی برای تصمیم‌گیری نهایی روی میز گذاشته و مسئله اصلی میان ایران و آمریکا است.»

تروئیکای اروپایی با تأکید بر اینکه «متن روی میز است»، اعلام کردند که متن پیشنهادی برای توافق «قابل مذاکره» نیست.

این بیانیه در حالی منتشر شده است که پس از گذشت دو روز از دور جدید مذاکرات احیای برجام که از روز پنج‌شنبه ۴ اوت در وین از سرگرفته شده است، خبری از دیدار نمایندگان بریتانیا، آلمان و فرانسه با مذاکره‌کننده ارشد ایرانی منتشر نشده است.

ساعاتی پیش از انتشار بیانیه سه کشور اروپایی، کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که تهران و واشنگتن باید «آخرین گام» را برای نجات توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ بردارند.

اما آنگونه که از گزارش‌های منتشر شده برداشت می‌شود، تا پایان روز دوم از دور جدید مذاکرات نشانه‌ای از کاهش اختلافات میان طرفین به چشم نمی‌خورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی