تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

سوییس وارد رقابت «اسکار ۲۰۲۳» شد

«تکه‌ای از آسمان» به کارگردانی مایکل کوخ به عنوان نماینده سوییس برای رقابت اسکار بین‌المللی معرفی شد. داستان «یک تکه از آسمان» در بخشی دوره افتاده از آلپ شکل می‌گیرد و داستان کشاورزی کم‌سخن به نام مارکو (با بازی سایمن ویسلر) و شریک زندگی‌اش آنا (با بازی میشل برند) را به تصویر می‌کشد.

کد خبر: ۱۳۴۹۸۱
۱۳:۵۲ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سوییس وارد رقابت «اسکار ۲۰۲۳» شد

دیدارنیوز: سوییس با معرفی فیلم «تکه‌ای از آسمان» وارد رقابت اسکار بهترین فیلم بین‌المللی ۲۰۲۳ شد.

«تکه‌ای از آسمان» به کارگردانی مایکل کوخ به عنوان نماینده سوییس برای رقابت اسکار بین‌المللی معرفی شد.

این فیلم که در جشنواره برلین با تقدیر ویژه روبرو شده دومین فیلم کوخ پس از ساخت نخستین فیلمش «ماریجا» در سال ۲۰۱۶ است که وی را به عنوان یک استعداد معرفی کرد.

داستان «یک تکه از آسمان» در بخشی دوره افتاده از آلپ شکل می‌گیرد و داستان کشاورزی کم‌سخن به نام مارکو (با بازی سایمن ویسلر) و شریک زندگی‌اش آنا (با بازی میشل برند) را به تصویر می‌کشد. وقتی مارکو به تومور مغزی مبتلا می‌شود همه چیز تغییر می‌کند و آنا نشان می‌دهد در کنار وی ایستاده است.

منتقد ورایتی از این فیلم به عنوان یک تراژدی تحسین‌برانگیز و تاثیرگذار و تلخ یاد کرده است.

هیات داوران سوییسی که این فیلم را انتخاب کردند از این فیلم به عنوان فیلمی یاد کردند که با تصاویر قوی می‌تواند تنش بین سادگی ظاهری و سنگینی درام را حفظ کند و نشان دهد عشق نه تنها در برابر شرایط نامطلوب می‌ایستد بلکه جرات دارد تا اجتناب‌ناپذیر بودن مرگ را زیر سوال ببرد.

نود و پنجمین دوره اسکار ۱۲ مارس ۲۰۲۳ برگزار می‌شود و پیش از این ایرلند با معرفی فیلم «دختر آرام» آغازگر رقابت بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار شد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی