تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟
بعد از درختان خیابان ولیعصر تهران اتفاق افتاد

خشکاندن درختان، این‌بار در جاده مخصوص کرج!

پس از انتشار کلیپی درارتباط با خشکاندن درختان توسط یک واحد صنفی در جاده مخصوص کرج، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دستگاه قضایی به این موضوع جنجالی خبر داد.

کد خبر: ۱۳۴۹۶۲
۱۱:۰۲ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

خشکاندن درختان، این‌بار در جاده مخصوص کرج!

دیدارنیوز: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دستگاه قضایی به موضوع خشکاندن درختان در جاده مخصوص کرج خبر داد.

به نقل از سایت دادگستری البرز، «حسن مددی» روز شنبه در خصوص انتشار کلیپی درارتباط با خشکاندن درختان توسط یک واحد صنفی در جاده مخصوص کرج گفت: بلافاصله پس از دستور رییس کل دادگستری استان به این موضوع ورود کردیم که بررسی‌ها نشان داد حسب نظریه کارشناسان سازمان فضای سبز شهرداری کرج، متاسفانه این درختان از حیظ انتفاع خارج شده و به هیچ وجه امکان احیای آن‌ها نیست.

وی افزود: با هدف مقابله با انگیزه‌های اشخاصی که نسبت به خشکاندن درختان اقدام می‌کنند، شهرداری مکلف شد به تعداد درختان خشکانده شده، درختان جدید غرس کند که با پیگیری ویژه دادستانی و همکاری شهرداری کرج، غرس درختان مناسب و به تعداد کافی، از روز گذشته شروع و امروز هم به اتمام رسید.

مددی با اشاره به انگیزه‌های مختلف افرادی که اقدام به خشکاندن درختان می‌کنند تاکید کرد: متاسفانه در برخی از شهرها، خصوصا شهر‌های بزرگ عده‌ای با انگیزه‌های مختلف از جمله تغییر کاربری یا تغییر وضعیت ظاهری محل، علاوه بر خشکاندن درختان باغات، حتی اقدام به خشکاندن درختان واقع در خیابان‌ها می‌کنند که در کنار رسیدگی قضایی به این موضوع، الزام به جایگزین کردن و غرس درختان می‌تواند زمینه‌های سوء استفاده را منتفی کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی