تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

اقتصاد چین؛ از رکورد ۱۵ ماهه تا کاهش تقاضای خارجی

فعالیت خدمات چین در ماه جولای با سریع‌ترین نرخ در ۱۵ ماه اخیر رشد کرد، اما تقاضای خارجی کاهش یافت و شرکت‌ها کارکنان خود را برای هفتمین ماه متوالی کاهش دادند.

کد خبر: ۱۳۴۹۵۹
۱۰:۳۴ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

اقتصاد چین؛ از رکورد ۱۵ ماهه تا کاهش تقاضای خارجی

دیدارنیوز: یک نظرسنجی نشان داد که فعالیت خدمات چین در ماه جولای با سریع‌ترین نرخ در ۱۵ ماه اخیر رشد کرد، زیرا کاهش محدودیت‌های کووید باعث افزایش اعتماد مصرف‌کننده شد، اما تقاضای خارجی کاهش یافت و شرکت‌ها کارکنان خود را برای هفتمین ماه متوالی کاهش دادند.

شاخص مدیران خرید در جولای به ۵۵.۵ رسید که سریع‌ترین رشد از آوریل ۲۰۲۱ است که نسبت به ۵۴.۵ قوی در ژوئن بیشتر شد. این آمار به رشد قابل توجهی در بخش آسیب‌دیده اشاره داشتند در حالی که تولیدکنندگان این کشور با مشکل مواجه بودند. نظرسنجی Caixin نشان داد که یک زیرشاخص برای مشاغل جدید به دلیل بهبود تقاضای داخلی به بالاترین حد در ۹ ماه گذشته رسید، اما تجارت جدید صادرات برای هفتمین ماه متوالی منقبض شد.

در همین حال، نرخ تورم هزینه در بخش خدمات برای اولین بار از ماه مارس افزایش یافت؛ زیرا قیمت موادغذایی، سوخت، مواد اولیه و کارکنان همچنان بالا بود، اما برخی از ناظران بازار مطمئن نیستند که افزایش بازگشایی کووید چقدر ادامه خواهد داشت.

شیوع سویه جدید ویروس جدید منجر به تشدید محدودیت‌های فعالیت در برخی شهر‌ها در هفته‌های اخیر شده است، در حالی که بازار املاک در رکود عمیقی قرار دارد و تقاضای جهانی در حال تزلزل است. بسیاری از کسب‌وکار‌ها برنامه‌های مخارج بزرگ را به حالت تعلیق درآورده‌اند و سعی در کاهش هزینه‌ها دارند.

بازار‌ها متقاعد شده‌اند که کاهش قرنطینه به معنای پایان بدترین وضعیت است، اما داده‌های جولای نشان می‌دهد که شرکت‌ها هنوز تا حد زیادی از سرمایه‌گذاری، وام گرفتن و به‌ویژه در حال حاضر، استخدام اجتناب می‌کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی