تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟
آسمان صاف تهران طی ۳ روز آینده

هواشناسی ایران؛ فعالیت چرخند‌های «مونسون» در جنوب شرق

سازمان هواشناسی با اشاره به آسمان صاف تهران طی ۳ روز آینده از تداوم بارش‌های موسمی در هند و تحت تاثیر قرار گرفتن جنوب شرق از چرخند‌های این بارش‌ها خبر داد.

کد خبر: ۱۳۴۹۵۱
۰۹:۳۲ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

هواشناسی ایران؛ فعالیت چرخند‌های «مونسون» در جنوب شرق

دیدارنیوز: بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی رگبار موقت باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

این شرایط روز یکشنبه با شدت بیشتر علاوه بر مناطق ذکر شده در خراسان شمالی ادامه خواهد داشت.

روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی رگبار موقت گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه بارش در این مناطق تقویت شده و علاوه بر نیمه شمالی فارس، شرق اصفهان نیز ابرناکی و رگبار پراکنده روی می‌دهد.

طی ۵ روز آینده با توجه به ناپایداری‌های محلی طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب احتمال رشد ابر‌های همرَفتی و رگبار موقت باران در ارتفاعات شرقی هرمزگان دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آینده به‌تناوب پتانسیل خیزش گردوخاک روی کشور‌های همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار مرز استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد.

در همین حال کارشناس سازمان هواشناسی نیز با پیش‌بینی روز آفتابی برای شهر تهران، گفت: تهران شرایط خاصی ندارد و طی ۳ روز آینده آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری خواهد بود. امروز احتمالا روی ارتفاعات منطقه دماوند رگبار داشته باشیم.

نقشینه افزود: بیشینه دمای تهران امروز و فردا ۳۷ درجه و روز دوشنبه به ۳۸ درجه خواهد رسید.

وی تصریح کرد: برای جنوب و غرب استان تهران وزش باد می‌تواند موجب خیزش گردوخاک در این مناطق شود.

او درباره بارش‌های موسمی نیز با اشاره به ادامه فعالیت مونسون در هند، گفت: آخر هفته یعنی روز‌های پنجشنبه و جمعه جنوب سیستان و بلوچستان مقداری تحت تاثیر چرخند‌های بارش‌های موسمی قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی