تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

پایان تماس‌ها بین مکرون و پوتین؛ فرانسه کشور «غیردوست» روسیه شد!

با پایان تماس‌ها بین امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل تجاوز نظامی مسکو به اوکراین و نقش پاریس در تحریم‌ها علیه روس‌ها، تعداد کشورهای «غیردوست» روسیه روز به روز در حال افزایش است!

کد خبر: ۱۳۴۹۴۴
۰۸:۵۲ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

پایان تماس‌ها بین مکرون و پوتین؛ فرانسه کشور «غیردوست» روسیه شد!

دیدارنیوز: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دوماه گذشته هیچ ارتباط تلفنی با یکدیگر نداشته‌اند. کاخ کرملین می‌گوید مسکو اکنون فرانسه را در دسته کشور‌های «غیردوست» قرار داده است و گفتگوی رهبران دو کشور را «غیرضروری» می‌داند.

آخرین باری که این دو بایکدیگر صحبت کردند ۲۸ ماه مه بود. در این گفتگوی سه‌جانبه که بین ماکرون، پوتین و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان صورت گرفت، سرنوشت سربازان اوکراینی که به اسارت نیرو‌های روسیه درآمده بودند مورد بررسی قرار گرفت.

پیش از آن مکرون و پوتین در اوایل ماه مه و ماه مارس و پنج بار نیز در طول ماه فوریه و در پی افزایش تنش‌ها بر سر تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین باهم تلفنی صحبت کردند.

علاوه بر گفتگو‌های تلفنی، امانوئل مکرون و ولادیمیر پوتین در ۷ فوریه، دو هفته پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، در مسکو باهم دیدار کردند.

درحالی که منتقدان مکرون معتقدند تلاش‌های دیپلماتیک او در پیشگیری از جنگ اوکراین شکست خورده است، حامیان مکرون او را یکی از معدود افراد خارج از دایره معتمدان پوتین می‌دانند که به طرز فکر پوتین در شرایط حساس آگاه است.

روسیه تصریح کرد که دسته‌بندی فرانسه در زمره کشور‌های «غیردوست» در پاسخ به نقش این کشور در سازماندهی تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه به تلافی تهاجم نظامی این کشور به اوکراین است.

اکنون از منظر کاخ کرملین، فرانسه به همراه آمریکا، استرالیا، کانادا، بریتانیا، نیوزیلند، ژاپن، تایوان، کره جنوبی و ۲۶ عضو دیگر اتحادیه اروپا کشور‌های «غیردوست» روسیه به حساب می‌آیند.

ولادیمیر پوتین درعین حال و در تلاش برای تقویت روابط با متحدان باقی‌مانده برای مسکو روز جمعه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از امید خود بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی مابین روسیه و ترکیه سخن گفت.

پوتین در تفرجگاه ساحلی سوچی در کناره دریای سیاه گفت: «امیدوارم امروز بتوانیم تفاهم‌نامه مربوطه را برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی امضا کنیم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی