تیتر امروز

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

پایان تماس‌ها بین مکرون و پوتین؛ فرانسه کشور «غیردوست» روسیه شد!

با پایان تماس‌ها بین امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل تجاوز نظامی مسکو به اوکراین و نقش پاریس در تحریم‌ها علیه روس‌ها، تعداد کشورهای «غیردوست» روسیه روز به روز در حال افزایش است!

کد خبر: ۱۳۴۹۴۴
۰۸:۵۲ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

پایان تماس‌ها بین مکرون و پوتین؛ فرانسه کشور «غیردوست» روسیه شد!

دیدارنیوز: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دوماه گذشته هیچ ارتباط تلفنی با یکدیگر نداشته‌اند. کاخ کرملین می‌گوید مسکو اکنون فرانسه را در دسته کشور‌های «غیردوست» قرار داده است و گفتگوی رهبران دو کشور را «غیرضروری» می‌داند.

آخرین باری که این دو بایکدیگر صحبت کردند ۲۸ ماه مه بود. در این گفتگوی سه‌جانبه که بین ماکرون، پوتین و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان صورت گرفت، سرنوشت سربازان اوکراینی که به اسارت نیرو‌های روسیه درآمده بودند مورد بررسی قرار گرفت.

پیش از آن مکرون و پوتین در اوایل ماه مه و ماه مارس و پنج بار نیز در طول ماه فوریه و در پی افزایش تنش‌ها بر سر تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین باهم تلفنی صحبت کردند.

علاوه بر گفتگو‌های تلفنی، امانوئل مکرون و ولادیمیر پوتین در ۷ فوریه، دو هفته پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، در مسکو باهم دیدار کردند.

درحالی که منتقدان مکرون معتقدند تلاش‌های دیپلماتیک او در پیشگیری از جنگ اوکراین شکست خورده است، حامیان مکرون او را یکی از معدود افراد خارج از دایره معتمدان پوتین می‌دانند که به طرز فکر پوتین در شرایط حساس آگاه است.

روسیه تصریح کرد که دسته‌بندی فرانسه در زمره کشور‌های «غیردوست» در پاسخ به نقش این کشور در سازماندهی تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه به تلافی تهاجم نظامی این کشور به اوکراین است.

اکنون از منظر کاخ کرملین، فرانسه به همراه آمریکا، استرالیا، کانادا، بریتانیا، نیوزیلند، ژاپن، تایوان، کره جنوبی و ۲۶ عضو دیگر اتحادیه اروپا کشور‌های «غیردوست» روسیه به حساب می‌آیند.

ولادیمیر پوتین درعین حال و در تلاش برای تقویت روابط با متحدان باقی‌مانده برای مسکو روز جمعه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از امید خود بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی مابین روسیه و ترکیه سخن گفت.

پوتین در تفرجگاه ساحلی سوچی در کناره دریای سیاه گفت: «امیدوارم امروز بتوانیم تفاهم‌نامه مربوطه را برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی امضا کنیم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی