تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

کاهش آمار فوتی‌های گرمای هوا در هند برغم موج گرما

دولت هند اعلام کرد: میزان دما در طول فصل باران‌های موسمی در این کشور طی قرن جاری افزایش یافته و این کشور ممکن است در آینده بیشتر شاهد موج گرما باشد.

کد خبر: ۱۳۴۸۷۳
۱۵:۱۳ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

کاهش آمار فوتی‌های گرمای هوا در هند برغم موج گرما

دیدارنیوز ـ اما در گزارش دولت هند آمده است که مرگ و میر ناشی از گرما در سال‌های اخیر کاهش یافته است.

هند امسال گرمترین ماه مارس را در بیش از یک قرن گذشته تجربه کرد و دمای هوا در ماه‌های آوریل و مه به طور غیرمعمولی بالا بود که بیشتر به دلیل تغییرات آب و هوایی است. بنابر اعلام دولت، موج گرما بیشتر بین ماه‌های آوریل و ژوئن متداول است.

وزیر علوم و فناوری هند گفت: متوسط ​​دما در طول فصل باران‌های موسمی طی دو دهه اخیر رو به افزایش است. رویداد‌های مکرر ال‌نینو در آینده ممکن است منجر به موج گرمای مکرر و طولانی مدت در کشور شود.

گفته شده میانگین دمای هند در طول فصل باران‌های موسمی ژوئن-سپتامبر از کمتر از ۲۸ درجه سانتیگراد در سال ۲۰۰۱ به ۲۸.۴ درجه سانتیگراد در سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با این حال، مرگ و میر ناشی از موج گرما در سال‌های اخیر کاهش یافته است. از ابتدای سال جاری تا ماه جولای، هند ۲۴ مورد مرگ و میر ناشی از گرما را ثبت کرده است، سال گذشته فوت ناشی از گرما در این کشور ثبت نشده و این آمار در سال ۲۰۲۰، ۲۵ مورد بوده است. این درحالیست که در سال ۲۰۱۹، ۵۰۵ مورد فوت گزارش شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی