تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

حضور ۳۰ درصدی تماشاگران در مسابقات ورزشی تصویب شد

باوجود اینکه در برخی مناسبت‌های اخیر در ورزشگاه‌های کشورمان خبری از رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نبوده و کل ظرفیت آن ورزشگاه هم پر شده(!)، اما فدراسیون پزشکی ورزشی می‌گوید تنها ۳۰ درصد تماشاگران حق حضور در مسابقات ورزشی را دارند.

کد خبر: ۱۳۴۷۷۰
۱۴:۰۱ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

حضور ۳۰ درصدی تماشاگران در مسابقات ورزشی تصویب شد

دیدارنیوز: رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: در فصل جاری برگزاری مسابقات، حضور تماشاگران به میزان یک‌سوم خواهد بود، هر چند که متاسفانه برخی از مسابقات با تعداد بیشتری از تماشاگران برگزار شد که باید در این زمینه به صورت جدی ورود کرد.

به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، پنجاه و یکمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش با حضور غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، سید اشکان اردیبهشت دبیر فدراسیون، علی فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و دیگر اعضا برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده در رشته‌های ورزشی به‌روزرسانی شود و تغییر کند.

نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار و در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: الزامات مربوط به انجام تست PCR پابرجاست و در حال حاضر منع و محدودیتی خاص جدیدی نخواهیم داشت، اما فعالیت‌ها بر اساس پروتکل‌های تدوین شده، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در فصل جاری برگزاری مسابقات، حضور تماشاگران به میزان یک‌سوم خواهد بود، هر چند که متاسفانه برخی از مسابقات با تعداد بیشتری از تماشاگران برگزار شد که باید در این زمینه به صورت جدی ورود کرد.

همچنین ماهر معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران نیز با بیان اینکه در حوزه قهرمانی با مشکل چندانی مواجه نیستیم و عموم مشکلات به ورزش‌های همگانی باز می‌گردد، گفت: متاسفانه با عدم رعایت مقابله با کرونا در برخی موارد روبرو هستیم و باید در این خصوص جدی‌تر عمل کرد و اگر قرار است تصمیمی مبنی بر تغییر پروتکل‌های ورزشی صورت گیرد باید این تصمیم با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شود.

همچنین جوادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با تاکید بر اینکه باید سطح هشدار‌ها و مراقبت‌ها را افزایش داد، گفت: در عین حال نباید چندان محدود کرد تا فعالیت‌های ورزشی ادامه یابند.

وی افزود: ضمن تمکین کامل از مصوبات باید شیوه نامه‌ها را به سمت هوشمندسازی پیش ببریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی