تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

ذخیره ۱.۵ میلیون مترمکعبی آب باران در پایتخت

معاون خدمات شهری شهردار تهران از ذخیره ۱.۵ میلیون مترمکعبی آب باران در پایتخت خبر داد و گفت: آب بارانی که می‌آید در مخازن احداث شده جمع آوری و نگهداری می‌شود و در حال توسعه و افزایش ظرفیت این مخازن برای نگهداری بیشتر این روان آب‌ها هستیم.

کد خبر: ۱۳۴۷۴۶
۱۰:۲۳ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

ذخیره ۱.۵ میلیون مترمکعبی آب باران در پایتخت

دیدارنیوز: معاون خدمات شهری شهردار تهران با تاکید بر اینکه شهرداری در تلاش است برای توسعه ظرفیت بهره گیری بهینه از روان آب‌ها در تهران اقدام کند از ذخیره ۱.۵ میلیون مترمکعبی آب باران در تهران خبر داد.

جلال بهرامی، در تشریح تلاش شهرداری تهران برای مهار روان آب‌ها و استفاده بهینه از این آب‌ها گفت: شبکه و زیرساخت لازم برای استفاده بهینه از این آب‌ها در تهران فراهم شده است و در حال حاضر تقریبا نزدیک به ۱.۵ میلیون متر مکعب آب بارانی که می‌آید در مخازن احداث شده جمع آوری و نگهداری می‌شود و در حال توسعه و افزایش ظرفیت این مخازن برای نگهداری بیشتر این روان آب‌ها هستیم.

وی افزود: آب ذخیره شده در این مخازن از محل آب باران و روان آب‌ها برای زمان‌هایی که در فصل تابستان استفاده از چاه‌ها و آب‌های خام به مشکل برخورد می‌کند مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. این ذخیره را به شکل شبکه احداث کردیم که به راحتی قابل استفاده باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌های تهران برای مقابله با وقوع سیل در تهران هنگام بارش گفت: در سیل‌های اخیر که اکثر شهرستان‌های اطراف تهران و استان البرز را درگیر کرد ما هم به امداد و کمک آن‌ها رفتیم و هم مدیریت شهر تهران را توانستیم انجام دهیم.

وی افزود: اگر بخواهیم شاخصی برای لایروبی‌های شهر تهران تعیین کنیم که اقدامات لازم انجام شده یا خیر؟ باید برویم روددره‌هایی که انتهای مسیر آن‌ها در جنوب است را نگاه کنیم و مشاهده کنیم خروجی آب در آن محل چطور است؟ اگر ظرفیت خروجی آب پر باشد و آبگرفتگی در سطح شهر نباشد یعنی همه مسیل‌ها کار خود را درست انجام داده‌اند که آب در انتهای مسیر پر شده است، ولی ظرفیت شبکه بیشتر از این نیست.

بهرامی ادامه داد: تمام این شبکه روددره‌ها را در بارش اخیر رصد کردم که ظرفیت‌ها پر بود و قبل از این بارندگی‌ها طرحی را اجرایی کردیم که ماهانه لایروبی‌ها انجام می‌شود و منتظر فصل تابستان و یا پاییز و زمستان نمی‌شویم و مدام این لایروبی‌ها را انجام می‌دهیم.

وی درباره اقدامات مشترک با وزارت نیرو نیز گفت: توافقی با وزارت نیرو در کلان داریم و توافقی نیز با آبفا تهران داریم که طی برنامه‌ای ۱۰ ساله دو موضوع کاهش مصرف و ساماندهی مصرف را پیگیری کنیم چرا که با همین مصرفی که امروز داریم ۱۰ سال آینده باید پیش بینی تقریبا بیش از سه برابری را برای مصرف آب داشته باشیم؛ درحالی که ما کمتر از ۱.۵ برابر را در برنامه پیش بینی کرده‌ایم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: در بخش ساماندهی مصرف نیز باید چاه‌های خود را از مدار کار خارج کنیم و روی بحث استفاده از پساب‌های تصفیه خانه‌ها به عنوان آب خام حساب باز کنیم. طبق برنامه توافقی که با آبفا انجام دادیم پنج تصفیه خانه در برنامه امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد که عدد و رقم استفاده از پساب آن‌ها ثابت و تعریف شده است که متناسب با هریک از این تصفیه خانه‌های لوکال که با آبفا تهران توافق کردیم قسمتی از چاه‌های خودمان را در اختیار آن‌ها برای بستن و تعطیل کردن قرار می‌دهیم تا در موضوع فرونشست زمین هم ما تشدید کننده مسئله نباشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی