تیتر امروز

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟
گزارش دیدار از آخرین نفس‌های دریاچه ارومیه

محمد مخبر؛ نامه‌ها را باز نکرد؟

نابودی دریاچه ارومیه که در دولت نهم کلید آن زده شد حالا در دولت سیزدهم به لطف بی توجهی معاون اول رئیس جمهور به نامه‌های سازمان محیط زیست نفس‌های آخرش را می‌کشد.
«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور
وزارت کشور از تشکل‌های مردم‌نهاد در همایش روز ملی مشارکت اجتماعی دعوت نکرد

«نهاد‌های مدنی»، غایب بزرگ سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور

۲۲ مرداد، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بود و به همین مناسبت همایشی در سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد که در آن مسئولان نهاد‌های دولتی حضور داشتند و سخنرانی کردند، همایشی ملی تشکل‌هایی...
تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...

خسارات «سیل» چگونه جبران می‌شود؟

پس از وقوع سیل در کشور، خسارات آن چگونه جبران می‌شود؟ محمد حسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران در این باره گفته میزان خسارات وارده و ... از محل بودجه سازمان مدیریت بحران کشور و همچنین صندوق‌های بیمه‌ای و ... پرداخت می‌شود.

کد خبر: ۱۳۴۷۴۰
۰۹:۵۰ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

خسارات «سیل» چگونه جبران می‌شود؟

دیدارنیوز: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیحاتی را درباره نحوه جبران خسارات ناشی از سیل ارائه کرد.

محمد حسن نامی، درباره جبران خسارات ناشی از سیل به سیل‌زدگان اظهارکرد: برابر قوانین و مقررات جبران خسارات ناشی از سیل با توجه به نوع کاربری، میزان خسارات وارده و ... از محل بودجه سازمان مدیریت بحران کشور و همچنین صندوق‌های بیمه‌ای و ... پرداخت می‌شود.

وی با با بیان اینکه سیل زدگان نباید نگرانی بابت جبران خسارات داشته باشند، درباره جبران خسارات واحد‌های مسکونی گفت: به طورکلی جبران خسارات بر اساس میزان درگیری در سیل، سطح درگیری، نوع تخریب و آسیب انجام می‌شود و بر این اساس وام‌هایی به شکل بلاعوض، وام‌های کم بهره و همچنین برخی تسهیلات به سیل‌زدگان داده می‌شود.

نامی با بیان اینکه در مرحله اولیه، بودجه‌ای از سوی دولت برای جبران اولیه برخی خسارات اختصاص داده می‌شود، اظهارکرد: با توجه به تاکیدات و دستورات ریاست محترم جمهوری، رسیدگی فوری به سیل‌زدگان در دستورکار قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه بررسی خسارات ناشی از سیل نیازمند انجام اقدامات کارشناسی است، گفت: این موضوع باید با دقت بالا انجام شود تا خدای نکرده حقی از کسی ضایع نشود. پس از انجام بررسی‌ها و ارزیابی خسارات ارقام پیشنهاداتی از سوی سازمان به دولت محترم ارائه می‌شود. در ادامه نیز با توجه به تشکیل پرونده برای واحد‌های خسارت دیده اعم از واحد‌های نیازمند بازسازی و تعمیر، مبالغی تحت عنوان وام بلاعوض و همچنین وام کم بهره به واحد‌ها ارائه خواهد شد. علاوه بر آن یکسری تسهیلات نیز برای ساخت یا تعمیر منازل مسکونی ارائه می‌شود.

خسارات به باغ‌های پسته در کرمان
نامی همچنین به سفری که روز یکشنبه به همراه وزیر کشور به مناطق سیل زده کرمان داشت، اشاره کرد و به ایسنا گفت: در شهر کرمان ۱۹ شهرستان تحت تاثیر سیل قرار گرفت و خساراتی نیز به باغ‌های پسته وارد شد. مستحضر هستید که پسته یکی از اقلام صادراتی و جزو سرمایه‌های کشورمان محسوب می‌شود. ددر همین راستا نیز بنا شد که برای جبران خسارات وارد شده به این باغ‌ها و جمع‌آوری گل و لای از باغ‌ها تسهیلاتی ارائه شود.

وی ادامه داد: طبق برآورد‌های اولیه برای جمع آوری گل و لای از باغ‌ها به ازای هر هکتار ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه لازم است که خوشبختانه وزیرکشور در این خصوص دستورات خوبی را صادر کردند. باید این اقدام به سرعت و پیش از آنکه گل و لای به ریشه این درختان خسارت بزند، انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: همچنین تعدادی از خانه‌ها نیز در این استان و درپی سیل دچار آسیب دیدگی شده بود که بنا شد نسبت به جبران خسارات آن‌ها نیز مانند دیگر نقاط سیل زده کشور و برابر آنچه که توضیح دادم، اقدام شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی