تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
پاسخ نماینده مجلس به دفاعیه مهدی تاج

خودتان باید پول جریمه «ویلموتس» را بدهید

قاضی‌زاده هاشمی عضو فراکسیون ورزش مجلس به دفاعیات مهدی تاج در مورد پرونده ویلموتس پاسخ داد و گفت: گفته‌اند پول را فیفا می‌دهد، اما فیفا از کدام منبع می‌دهد؟ فیفا از منبع پول فوتبال ایران می‌دهد که باید برای تیم ملی، باشگاه‌ها، فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتسال زنان و... هزینه شود. ما این را از ابتدا گفتیم، مسببان این قرارداد، چه آمر چه مباشر، باید از منابع و جیب خودشان این پول را بدهند.

کد خبر: ۱۳۴۶۹۵
۱۳:۵۶ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

خودتان باید پول جریمه «ویلموتس» را بدهید

دیدارنیوز: احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی به دفاعیات مهدی تاج در مورد پرونده ویلموتس پاسخ داد.

تاج گفته بود: ۱- معرفی ویلموتس توسط وزیر ورزش سابق صورت گرفته و ایشان باید پاسخگو باشد. ۲- اگر ما تحت تعقیب قضایی قرار بگیریم نهاد‌های نظارتی فیفا و ای‌اف‌سی ورود می‌کنند. ۳-فسادی در پرونده ویلموتس رخ نداده ۴- پول محکومیت ایران در پرونده مربی بلژیکی را فیفا پرداخت می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا پروسه بررسی پرونده طولانی شده، گفت همه منتظر رای نهایی دادگاه حکمیت ورزش بودند و حالا که حکم صادر شده پرونده به جریان می‌افتد. نماینده مجلس گفت: «اکنون که رای صادر شده، دست نهاد قضایی ما برای رسیدگی به پرونده باز است. دستگاه‌های نظارتی در همان زمان راجع به این پرونده ورود کردند، برای هشت نفر گزارش و ایراد اتهام وارد کردند و سازمان بازرسی گزارشی را به دادسرای تهران داد و اکنون مراحل رسیدگی در دادسرا با صدور رای نهایی CAS شروع خواهد شد.»

قاضی‌زاده هاشمی در واکنش به این مساله که مهدی تاج اعلام کرده فسادی وجود نداشته و آیا این مساله قابل پذیرش است، گفت: «آقای ویلموتس یک سال و نیم تا دو سال قبل از قرارداد با تیم ملی ایران، از تیم ساحل‌عاج اخراج شده بود که از ۶ مسابقه چهار شکست داشت. مبلغ قرارداد او سالانه ۶۰۰ هزار یورو در سال بود. چطور می‌شود فردی با ۶۰۰ هزار یورو قرارداد سالانه، قراردادی دو میلیون و ۲۳۰ هزار یورویی می‌بندد که برای سه سال و نیم حدود هشت میلیون یورو می‌شود؟! جالب است که گفته‌اند پول را فیفا می‌دهد، اما فیفا از کدام منبع می‌دهد؟ فیفا از منبع پول فوتبال ایران می‌دهد که باید برای تیم ملی، باشگاه‌ها، فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتسال زنان و... هزینه شود و همه برای توسعه فوتبال ایران است. آن منابع هم برای فوتبال ایران است و متعلق به یک شخص و دو شخص نیست.»

عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره اینکه تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان ضرر قرارداد با مارک ویلموتس بوده که افزایش هم خواهد داشت و این مبلغ حقوق ماهیانه ۳۱ میلیون کارگر است و این پول از جیب ملت ایران خواهد رفت و مهدی تاج گفته جای او باید کسی که ویلموتس را پیشنهاد کرده است به دادسرا معرفی شود، گفت: «منظور او وزیر ورزش وقت است. وزارت ورزش در دولت جدید، خواهان رسیدگی به اقدامات وزارت ورزش در دولت سابق شده است و مجلس هم حمایت می‌کند. ما نقش مسببان، آمران و مباشران را می‌بینیم، اما ما قاعده حقوقی داریم. مگر اینکه، سبب قوی‌تر از مباشر باشد. وقتی از این سمت افرادی آمر بودند و دستور دادند، افرادی مباشرت کردند و این هشت نفر عاقل و بالغ بودند، این نبوده است که بگویند بدون عقل و بلوغ لازم به این موضوع رسیدگی کردیم. اکنون هم دفاع کردند و می‌گویند ما قرارداد خوبی بستیم و هر هشت نفر پای این قرارداد می‌ایستیم.»

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: «ما این را از ابتدا گفتیم، مسببان این قرارداد، چه آمر چه مباشر، باید از منابع و جیب خودشان این پول را بدهند.»

عضو فراکسیون ورزش مجلس در واکنش به این مساله که آیا ورود به موضوع قضایی پرونده انتخابات فدراسیون فوتبال تحت تاثیر قرار می‌گیرد، گفت: «به هیچ‌وجه. امروز که ما صحبت می‌کنیم، هیچ کدام از این هشت نفر سمت رسمی در فوتبال کشور ندارند و آخرین آن‌ها یک نفر بود که همین چند هفته پیش برکنار شد. هیچ کدام سمت رسمی ندارند که بحثی را پیش بکشند، اگر با ما برخورد قضایی شود یا مورد سوال قرار بگیریم، نهاد‌های بین‌المللی مثل AFC یا فیفا ورود می‌کنند، چون هیچ کدام درون فدراسیون فوتبال ما سمت ندارند.»

منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی