تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

آتش‌سوزی در کالیفرنیا؛ فرماندار وضعیت اضطراری اعلام کرد

در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل کلاماث در ایالت کالیفرنیای آمریکا، فرماندار این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد. مقام‌های محلی در شهر‌های یرکا و فورت جونز ایالت کالیفرنیا از ساکنان خواسته‌اند تا هرچه زودتر منطقه را ترک کنند.

کد خبر: ۱۳۴۶۷۳
۱۰:۵۶ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

آتش‌سوزی در کالیفرنیا؛ فرماندار وضعیت اضطراری اعلام کرد

دیدارنیوز:  این آتش‌سوزی که از روز جمعه آغاز شده تاکنون ده‌ها خانه را سوزانده و خسارت‌های گسترده‌ای بر جای گذاشته است. گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا روز شنبه ۳۱ ژوئیه همزمان با تشدید آتش سوزی ضمن اعلام وضعیت اضطراری، دستور داد تا تلاش‌های بیشتری برای مقابل و کنترل حریق در این ایالت غربی آمریکا صورت گیرد.

وزش باد و همچنین رعد و برق باعث شده تا شدت و محدوده آتش‌سوزی گسترش یابد و جنگل کلاماث هر لحظه بیش از قبل در شعله‌های آتش بسوزد.

مقام‌های محلی در شهر‌های یرکا و فورت جونز ایالت کالیفرنیا از ساکنان خواسته‌اند تا هرچه زودتر منطقه را ترک کنند.

دانشمندان می‌گویند تغییرات آب و هوایی، زمین را در ۳۰ سال گذشته گرم‌تر و خشک‌تر کرده و باعث افزایش آتش سوزی‌های جنگلی شده است.

انجمن مسیر ساحلی اقیانوس آرام از کوهنوردان خواست تا هرچه سریعتر خود را به نزدیک‌ترین شهر برسانند و به کوه‌نوردی خود پایان دهند. در هاوایی هم آژانس مدیریت اضطراری این ایالت اعلام کرده هرچند ۹۰ درصد آتش سوزی مهار شده، اما وضعیت هشدار همچنان اعمال می‌شود.

کلاماث جنگلی ملی در ایالات کالیفرنیا است که بیش از ۷ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. شدت حریق به اندازه‌ای است که مرکز ملی آتش‌نشانی آمریکا هشدار داده ممکن است مهار آتش حتی یک ماه به طول بینجامد. موج جدید گرما مناطق جنوب تا شمال شرق آمریکا را نیز در بر گرفته است. در هفته‌های گذشته آتش‌سوزی‌های گسترده در مناطق مختلفی از این کشور دچار آسیب جدی شده است.

همچنین در هفته‌های اخیر کالیفرنیا با افزایش دما و گرم‌تر شدن هوا، آتش‌سوزی‌های متعددی را در سطح ایالت مشاهده کرده است.

آتش‌سوزی روز یکشنبه به مجاورت بزرگراه ۹۶ ایالت کالیفرنیا هم رسیده و تصاویری از بقایای چندین خودرو سوخته شده در کنار این بزرگراه منتشر شده است. مقام‌های محلی می‌گویند وزش باد‌های شدید و همچنین رعد و برق باعث گسترده‌تر شدن شعله‌های آتش شده است.

همچنین آن‌ها هشدار داده‌اند که بیش از ۴۰۰ سازه در اثر دو آتش‌سوزی در کالیفرنیا در معرض خطر قرار دارند. مقامات هنوز تخمینی از خسارت‌های وارد شده ارائه نکرده‌اند، اما می‌گویند زمانی که بتوانند آتش را به صورت نسبی کنترل کنند، ارزیابی‌ها در این خصوص آغاز خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی