تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

هوای تهران امروز «قابل قبول» است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۰ مردادماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

کد خبر: ۱۳۴۶۶۷
۱۰:۲۴ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

هوای تهران امروز «قابل قبول» است

دیدارنیوز: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آلاینده شاخص، هم اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار داشت.

غلظت آلاینده‌ها از ساعت ۲۳ یک‌شنبه (۹ مردادماه) افزایش یافت، به عدد ۱۰۲ رسید و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت، اما در ساعت ۲۴ دوباره کاهش یافت به عدد ۹۱ رسید و در شرایط قابل قبول قرار گرفت. این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی