تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

اینترنت کودکان؛ دغدغه اصلی وزیر!

به نظر می‌رسد دغدغه هر روز وزیر ارتباطات در دولت رئیسی اینترنت کشور و روش‌های جدید برای کنترل و سالم نگه داشتن این محیط بسیار خطرناک(!) برای مردم به ویژه کودکان است؛ یک روز قفل کودک برای همه فعال می‌شود و بزرگسالان را به دردسر می‌اندازد، روز دیگر شاهد سفر وزیر به روسیه و شنیدن طرح‌های محدودکننده هستیم و حالا هم اینترنت کودکان.

کد خبر: ۱۳۴۵۷۲
۲۰:۴۹ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

اینترنت کودکان؛ دغدغه اصلی وزیر!

دیدارنیوز: وزیر ارتباطات خبر داد اینترنت کودکان به‌زودی افتتاح می‌شود.

اقتصاد‌آنلاین از فارس نقل کرده که پروژه‌ی اینترنت کودک و نوجوان آماده شده و وزارت ارتباطات برای افتتاح اینترنت کودکان منتظر است تا مسئولان وقتی را تنظیم و با هم برنامه را افتتاح کنند.

به گفته‌ی عیسی زارع‌پور لیست سفید هم تهیه شده است و مردم را برای اطلاع از آن به سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارجاع داده، اما در این سایت هنوز بخشی برای ارائه‌ی این فهرست وجود ندارد. این وزارتخانه از ۲۰ تیرماه خبر داده بود که لیست سفید به‌زودی رونمایی می‌شود.

سخنگوی سابق وزارت ارتباطات گفته بود بر مبنای این لیست، سرویس اینترنت کودکان و نوجوانان فعال می‌شود و این قابلیت هم وجود دارد که اگر خانواده‌ها علاقه‌مند به اضافه یا کم کردن به این لیست باشند و آن را اعلام کنند، پیام‌هایشان بررسی شده و اگر مناسب همه‌ی خانواده‌ها باشد به لیست اضافه می‌شود در غیر این صورت می‌توانند برای فرزند خود این دسترسی را باز کنند.

وزیر ارتباطات در حالی خبر از راه‌اندازی اینترنت کودکان داده است که همچنان کسی لیست سفید «اینترنت امن کودکان» را ندیده و کارشناسان نسبت به اهداف، شیوه‌ی اجرا و پیامد‌های طرح اینترنت کودکان که در واقع اجرای طرح صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی است، تردیدهایشان را مطرح کرده‌اند.

منبع: زومیت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی