تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!

اینترنت کودکان؛ دغدغه اصلی وزیر!

به نظر می‌رسد دغدغه هر روز وزیر ارتباطات در دولت رئیسی اینترنت کشور و روش‌های جدید برای کنترل و سالم نگه داشتن این محیط بسیار خطرناک(!) برای مردم به ویژه کودکان است؛ یک روز قفل کودک برای همه فعال می‌شود و بزرگسالان را به دردسر می‌اندازد، روز دیگر شاهد سفر وزیر به روسیه و شنیدن طرح‌های محدودکننده هستیم و حالا هم اینترنت کودکان.

کد خبر: ۱۳۴۵۷۲
۲۰:۴۹ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱

اینترنت کودکان؛ دغدغه اصلی وزیر!

دیدارنیوز: وزیر ارتباطات خبر داد اینترنت کودکان به‌زودی افتتاح می‌شود.

اقتصاد‌آنلاین از فارس نقل کرده که پروژه‌ی اینترنت کودک و نوجوان آماده شده و وزارت ارتباطات برای افتتاح اینترنت کودکان منتظر است تا مسئولان وقتی را تنظیم و با هم برنامه را افتتاح کنند.

به گفته‌ی عیسی زارع‌پور لیست سفید هم تهیه شده است و مردم را برای اطلاع از آن به سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارجاع داده، اما در این سایت هنوز بخشی برای ارائه‌ی این فهرست وجود ندارد. این وزارتخانه از ۲۰ تیرماه خبر داده بود که لیست سفید به‌زودی رونمایی می‌شود.

سخنگوی سابق وزارت ارتباطات گفته بود بر مبنای این لیست، سرویس اینترنت کودکان و نوجوانان فعال می‌شود و این قابلیت هم وجود دارد که اگر خانواده‌ها علاقه‌مند به اضافه یا کم کردن به این لیست باشند و آن را اعلام کنند، پیام‌هایشان بررسی شده و اگر مناسب همه‌ی خانواده‌ها باشد به لیست اضافه می‌شود در غیر این صورت می‌توانند برای فرزند خود این دسترسی را باز کنند.

وزیر ارتباطات در حالی خبر از راه‌اندازی اینترنت کودکان داده است که همچنان کسی لیست سفید «اینترنت امن کودکان» را ندیده و کارشناسان نسبت به اهداف، شیوه‌ی اجرا و پیامد‌های طرح اینترنت کودکان که در واقع اجرای طرح صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی است، تردیدهایشان را مطرح کرده‌اند.

منبع: زومیت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی